کلانی: ایران شایستگی و توان میزبانی جام ملت های آسیا را دارد

آقای گل و قهرمان سابق جام ملت های آسیا معتقد است ایران شایستگی و توان میزبانی از این مسابقات را خواهد داشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه ، حسین کلانی در خصوص انتشار خبر آمادگی ایران برای میزبانی از جام ملت های آسیا گفت:من از شنیدن این خبر خوشحال شدم اما از بعضی واکنش های ناامید کننده بسیار ناراحت و متعجب شدم. چرا به خودمان باور نداریم و اینطور انرژی منفی می دهیم، دائم می گوییم ما نمی توانیم، چرا نتوانیم میزبان جام ملت ها باشیم؟


مهاجم سابق تیم ملی که در جام ۱۹۷۲ تایلند آقای گل جام ملت ها شد اضافه کرد:اگر ۴۰ سال پیش در تهران میزبان جام ملت ها و بازی های آسیایی نمی شدیم خیلی از امکانات و ورزشگاهها مثل همین استادیوم آزادی را نداشتیم، باید یک حرکتی آغاز شود که با خودش تحول و پیشرفت بیاورد. زمان ما همین میزبانی جام ملت ها باعث شد که دو استادیوم آزادی و تختی ساخته شود. اتفاقا میزبانی ۲۰۲۷ خیلی هم دیر است، ای کاش سال ۲۰۰۴ یا ۲۰۰۷ میزبان شده بودیم، چرا ایران نباید میزبان چنین رویدادی باشد؟


کلانی همچنین گفت:ما کشور بزرگ و ثروتمندی داریم با جوانانی مستعد و با دانش که عاشق وطن خودشان هستند، باید از ثروت خودمان درست استفاده کنیم. بروید ببینید چه ورزشگاههای زیبایی در مشهد و اهواز ساخته شده ، استادیوم آزادی هم که سال قبل میزبان فینال آسیا بود. چند ورزشگاه دیگر لازم داریم ، باید همت کنیم و در ۷ سال بسازیم. قرار نیست تا ابد خودمان را تخریب کنیم و بگوییم ما نمی توانیم.


وی در پایان اظهار داشت:خود من به همراه بازیکنان قدیمی تیم ملی اولین کسانی هستیم که بدون هیچ چشم داشتی میاییم و برای این کار ، برای آینده فوتبال کشورمان هر کاری که لازم باشد انجام می دهیم، همه پیشکسوتان و بزرگان فوتبال هم می آیند. نمی خواهم دیگر این کلمه نمی شود و نمی توانیم را بشنویم، بیایید یک کار را با انرژی مثبت و همدلی شروع کنیم تا نتیجه آن را ببینیم.


من اعتقاد دارم این کار درستی است که آقای نبی آغاز کرده و به خوبی می داند می تواند چه تاثیراتی برای کشور داشته باشد چون ایشان مدیر باتجربه ای در این حوزه است و با این چشم انداز هدف بزرگی را برای پیشرفت امکانات فوتبال ایران در نظر گرفته است.یک مدیر که چشم انداز و هدف مشخصی را در پیش می گیرد باید حمایت شود.

بیشتر بخوانید:

دو رقیب اصلی ایران برای میزبانی جام ملت ها

ایران میزبان جام ملت های آسیا نمی‌شود

 

 

تگ ها


حسین کلانی فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال