کلانی: برانکو سرمایه بزرگی دارد ولی کارش در تیم ملی سخت است

عضو سابق کمیته فنی فدراسیون فوتبال با بیان اینکه قرارداد مارک ویلموتس باید شفاف و روشنگرانه باشد، گفت: برانکو کار سختی در تیم ملی خواهد داشت....

کلانی: برانکو سرمایه بزرگی دارد ولی کارش در تیم ملی سخت است

حسین کلانی در گفتگو با مدال با اشاره به شرایط فعلی تیم ملی فوتبال و احتمال تغییر مارک ویلموتس گفت: در حال حاضر اطلاعات دقیقی درباره تیم ملی ندارم و نمی توانم به صورت دقیق صحبتی داشته باشم. شناخت کافی از مارک ویلموتس نداشتم ولی او هم سیاست کاری خودش را داشت.

وی افزود: قراردادهایی که با مربیان خارجی بسته می شود باید شفاف و روشنگرانه باشد. قرارداد ویلموتس با فدراسیون فوتبال چطور بود که اینطور بهره برداری می کند و وقتی هم می رود، بی احترامی می کند.

عضو سابق کمیته فنی فدراسیون فوتبال تاکید کرد: ویلموتس یک مدت در ایران بود بدون اینکه کاری کند. نمی دانم نوع قراردادش چطور بود. او بیشتر خارج از ایران به سر می برد در حالی که مربی تیم ملی همیشه باید بالای سر تیمش باشد و بازی های لیگ را تماشا کند چون چشم یک ملت به این تیم است.

کلانی درباره مطرح شدن نام برانکو ایوانکوویچ برای تیم ملی به جای ویلموتس تاکید کرد: برانکو در حالتی به پرسپولیس آمد که این تیم نامتعادل بود ولی توانست آن‌را بالا بکشد. او توانست پرسپولیس را از «من» به «ما» تغییر بدهد و «منیت ها» را از بین ببرد. برانکو پرسپولیس را تبدیل به یک «مشت» کرد که همه برای این تیم فداکاری می کردند.

وی یادآور شد: برانکو به خاطر شرایطی که در پرسپولیس داشت، مورد تایید اکثریت مردم است که این خودش سرمایه بزرگی محسوب می شود ولی کارش خیلی سخت است. تیم ملی ما الان به سان یک مجروح و آسیب دیده است که برانکو ابتدا باید این مصدومیت را برطرف کند و سپس آن‌را بالا بیاورد. ضمن اینکه هماهنگ کردن بازیکنان در تیم ملی بسیار مشکل است.

بیشتر بخوانید:

برانکو چه زمانی سرمربی تیم ملی می شود؟

تگ ها


تیم ملی فوتبال مارک ویلموتس ایران فوتبال