!کلاه گیسی که باعث از دست رفتن قهرمانی آغاسی شد

به گزارش مدال به نقل از ایسنا و به نقل از موندو دپورتیوو، آندرس گومس تنها تنیسور اکوادوری است که توانسته است فاتح گرند اسلم شود ......

به گزارش مدال به نقل از   ایسنا و به نقل از موندو دپورتیوو، آندرس گومس تنها تنیسور اکوادوری است که توانسته است فاتح گرند اسلم شود. این اتفاق در مسابقات تنیس اپن ۱۹۹۰ رخ داد. این قهرمانی بدون شک تاریخی بود اما یک دلیل عجیب باعث رقم خوردن چنین نتیجه ای شد. آندره آغاسی رقیب گومس در فینال بود. او سال ها بعد در بیوگرافی اش به این دیدار اشاره و اعتراف کرد.

تنیسور جوان (۲۰ ساله) آمریکایی در آن روز به دنبال فتح نخستین گرند اسلم خود بود و برابر حریف با تجربه ای (۳۰ ساله) قرار گرفت. او چند هفته پیش از این دیدار، در یک هشتم نهایی اپن میامی حریفش را شکست داده بود. با این حال فینال پاریس برای آغاسی خوب شروع نشد و ست نخست را ۶ بر دو واگذار کرد. او به این موضوع واکنش نشان داد و توانست با پیروزی سه بر ۶ بازی را مساوی کند. پس از این ست نوعی بی اطمینانی و نبود اعتماد به نفس باعث شد ست سوم و چهارم را با نتیجه مشابه ۶ بر چهار واگذار و جام را تقدیم تنیسور اکوادوری کند.

آغاسی چند سال بعد اعتراف کرد که کلاه گیس اش عامل اصلی از دست دادن این جام بود. تنیسور آمریکایی در این باره گفت : هر روز صبح که از خواب بیدار می شدم دسته ای از موهایم را روی بالش می دیدم. از خود پرسیدم می توانم در زمین تنیس از کلاه گیس استفاده کنم؟ به خودم گفتم چاره دیگری دارم؟ به همین خاطر تصمیم گرفتم در مسابقات رولن گروس با کلاه گیس حاضر شوم. استفاده از کلاه گیس در طول مسابقات مرا اذیت نکرد. با این حال این رقابت ها طولانی بود و یک شب پیش از فینال کلاه گیس از فرم خود خارج شد. با کمک برادرم سعی کردیم آن را به حالت اولیه باز گردانیم تا من در فینال به عنوان یک جوان جذاب حاضر شوم اما این اتفاق نیفتاد. هنگام گرم کردن متوجه شدم شرایط بازی سخت خواهد بود نه به خاطر پیروزی، بلکه احتمال افتادن کلاه گیس وجود داشت. با هر پرش احساس می کردم رخ دادن این اتفاق نزدیک است. میلیون ها تماشاگر را تصور می کردم  که از افتادن کلاه گیسم متعجب هستند.

این موضوع باعث شد که آغاسی دو سال بعد نخستین گرند اسلم را در ویمبلدون فتح کند. او در سال ۱۹۹۹ در اپن پاریس با سری بی مو حاضر شد و توانست در یک بازی به یاد ماندنی آندری مدمدف را در فینال شکست دهد. تنیسور آمریکایی توانست شکست دو بر صفر را جبران کند و بازی را سه بر دو به نفع خود به پایان برساند. او در آن روز توانست تنها گرند اسلمی که نتوانسته بود فتح  کند را به دست آورد و نامش را به عنوان یکی از بزرگترین تنیسورهای تاریخ ثبت کند. آغاسی اکنون سرمربی نواک کوکوویچ (مرد شماره دو جهان) است.

 

 

تگ ها


اخبار روز تنیس آزاد فرانسه تنیس