کلوپ علیه سوداگری باشگاه‌های بزرگ اروپا

یورگن کلوپ سرمربی باشگاه لیورپول از مخالفت خود با طرح باشگاه‌های بزرگ اروپا برای برگزاری رقابت‌های «سوپرلیگ اروپا» خبر داد و آن را رقابتی خسته‌کننده دانست....

به گزارش مدال؛ چند باشگاه بزرگ اروپایی مدتی‌ست که به فکر جدایی از یوفا و لیگ قهرمانان اروپا افتاده‌اند و قصد تشکیل رقابت‌های «سوپرلیگ اروپا» را دارند. «یورگن کلوپ» سرمربی موفق و آلمانی باشگاه لیورپول از مخالفت خود با این طرح خبر داد و گفت: «امیدوارم این رقابت هرگز شروع نشود. با لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا به شکل فعلی فوتبال به خوبی راهش را می‌رود. برای من لیگ قهرمانان اروپا همان سوپرلیگ است که در آن همیشه با تیم‌های مشابه بازی نمی‌کنید. شاید از لحاظ اقتصادی سوپرلیگ فوق‌العاده باشد اما چه کسی دوست دارد ده سال پیاپی لیورپول را برابر رئال مادرید ببیند؟»

سرمربی محبوب سرخ‌پوشان مرسی‌ساید معتقد است که دلیل اینکه یوفا و فیفا تورنمنت‌های خود را افزایش می‌دهند ترس آنها از عدم برگزاری مسابقات فوتبال حتی در روز است اما در همین حال پیشبینی کرد که روزی بینندگان از حجم زیاد بازی‌ها خسته شوند.

کلوپ تنها شخص مخالف سوپرلیگ نیست؛ «کالین میلار» نویسنده ورزشی نیز اعتقاد دارد که تفاوت منابع تیم‌های بزرگ با باشگاه‌های هموطنشان، ایجاد سوپرلیگ را اجتناب ناپذیر می‌سازد.

در ماه نوامبر اشپیگل در گزارشی فاش کرد که در سال 2016 لیورپول به همراه منچسترسیتی، منچستریونایتد، آرسنال و چلسی در جلسه بحث پیرامون تشکیل سوپرلیگ شرکت داشته. آن زمان گفته شد که این پنج تیم انگلیسی کنار بایرن مونیخ، پاری‌سن‌ژرمن، یوونتوس، میلان، رئال مادرید و بارسلونا قصد موافقت با تشکیل این لیگ را دارند. این تیم‌ها به عنوان برگزارکننده این سوپرلیگ همیشه حضور دارند و حذف نخواهند شد. مهمان‌های اولیه هم قرار است اتلتیکومادرید، دورتموند، مارسی، اینتر و رم باشند تا جمع تیم‌ها به عدد 16 برسد.

بیشتر بخوانید:

مهمانی جنجالی کار دست وین رونی داد+ عکس

تگ ها


یورگن کلوپ سوپرلیگ اروپا سرخپوشان مرسی‌ساید لیورپول یوفا فیفا فوتبال جهان UEFA Champions League لیگ برتر فوتبال