کلوپ: فشردگی مسابقات کار را برای بازیکنان دشوار می‌کند

یورگن کلوپ سرمربی موفق لیورپول معتقد است بازیکنان در طول فصل نیاز به وقفه‌هایی دارند که ریکاوری مناسب انجام دهند...

سرمربی آلمانی لیورپول از فشردگی مسابقات در طول فصل شکایت دارد.

به گزارش مدال، یورگن کلوپ که به همراه لیورپول در تور پیش فصل آمریکا به سر می‌برد، از فشردگی بازی‌ها انتقاد کرده و معتقد است باید برنامه‌ریزی مسابقات تغییر کند.

سادیو مانه 27 ساله که در جام ملت‌های آفریقا سنگال را همراهی می‌کرد، حالا بازی ابتدای فصل لیورپول مقابل سیتی در جریان کامیونیتی شیلد را از دست خواهد داد. کلوپ در این باره می‌گوید:

"الان اینجا نشستیم و به نظر می‌رسد که دارم غر می‌زنم ولی این شرایط در آینده تاثیرگذار خواهد و همچنین قابل‌قبول نیست. انگار کسی یک هفته بدون فوتبال را نمی‌تواند تصور کند. چه زمانی این اتفاق افتاد؟ مسابقه، مسابقه و بازهم مسابقه."

او اضافه می‌کند:

"این شرایط برای بازیکن‌ها دشوار است. همه چیز این فصل خوب خواهد بود ولی در دراز مدت؟ باید این شرایط تغییر کند. باید وقفه‌هایی وجود داشته باشد. اجازه دهید بازیکن‌ها هم استراحت کنند."

او در مورد مانه می‌گوید:

"فصل برای مانه پس از بازی کردن در جام ملت‌های آفریقا 13 ماه خواهد بود. یک فصل 13 ماهه. از او بپرسید تعطیلاتش چقدر بوده است. تقریبا تمام بازی‌ها را برای سنگال بازی کرده است. تمام بازی‌ها را برایمان به میدان رفت. در تمام اردو‌های تیم ملی حضور دارد. از او بپرسید."

او در مورد فشار موجود روی تیم می‌گوید:

"از همه جا به ما فشار وارد می‌شود. باید این فشار را کم کنیم. به وقفه‌های مناسب احتیاج است و بعد از آن عملکردی در کلاس جهانی خواهید داشت. از بازیکنان در دراز مدت لذت خواهید برد و برای جوان‌ترها بازی کردن آسان تر خواهد بود. تقریبا باید تمام مسابقات را برنده شویم پس فضا برای پیشرفت کجاست؟ باید همگی باهم از این موضوع اطمینان حاصل کنیم که فضای مناسبی برای ریکاوری بازیکنان و بازی کردن دوباره آنها خواهد بود. همانطور که در زمان‌های گذشته بوده است."

اخبار مرتبط:

تاتنهام در آستانه جذب ستاره مد نظر لیورپول

تگ ها


سرمربی آلمانی یورگن کلوپ فوتبال جهان فشردگی مسابقات لیگ برتر فوتبال