کلوپ: مسی بهترین بازیکنی است که در عمرم دیده‌ام

یورگن کلوپ در واکنش به ششمین توپ طلای مسی به تمجید از ستاره آرژانتینی بارسلونا پرداخته است...

کلوپ: مسی بهترین بازیکنی است که در عمرم دیده‌ام

به گزارش مدال، یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول معتقد است علی رغم همه احترامی که برای لیونل مسی قائل است، توپ طلا می‌توانست به ویرجیل فن دایک برسد.

مدافع ارزشمند هلندی قرمزها نقشی بی بدیل در موفقیت‌های اخیر این تیم ایفا کرد و بدون شک بهترین مدافع فعلی دنیا است. او اما در رقابت با اعجوبه آرژانتینی بارسلونا، جوایز فردی سال دنیا را واگذار کرد. کلوپ در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار مقابل اورتون به خبرنگاران گفت:

"توپ طلای 2019؟ بالاخره این رای مردم است. مطلقا هیچ مشکلی وجود ندارد. لیونل مسی احتمالا بهترین بازیکنی است که در عمرم دیده‌ام. مارادونا هم هست ولی بیشتر بازی‌های مسی را دیدم. مسی با شایستگی 6 توپ طلا فتح کرده است. اما از طرف دیگر هرگز به عمرم فصل درخشان‌تری نسبت به فن دایک، در عمرم ندیدم. فصل معرکه‌ای پشت سر گذاشتیم. قهرمان اروپا شدیم و 97 امتیاز در لیگ برتر کسب کردیم. با بازیکنانی بی کیفیت نمی‌توان چنین کاری کرد. صحبت‌های فن دایک پس از مراسم توپ طلا کاملا درست بود. واقعا برای بازیکنانم خوشحالم. اتفاق زیبایی است ولی مربوط به فصل پیش است. حالا مطمئنم دیگر خبری از جوایز فردی نیست و بچه‌ها اگر دوست داشته باشند، می‌توانند برای جوایز سال بعد تلاش کنند.

وضعیت مارکو سیلوا در اورتون؟ با او احساس همدردی می‌کنم. زندگی مربیان سخت است. آخرین چیزی است که او نیاز دارد، احساس تاسف من است. بنابراین متاسف نیستم. می‌دانم مربی گری یعنی چه. مهم ترین بازی برای آنها بازی قبلی مقابل لسترسیتی بود که واقعا هم بازی برابری بود. احتمال هر نتیجه‌ای بود. اورتون هم واقعا خوب بازی کرد. دربی مرسی ساید، بازی بزرگی برای هر دو تیم است. بنابراین باید نسبت به آمادگی‌مان اطمینان حاصل کنیم.

نقل و انتقالات لیورپول در ژانویه؟ اینجا نیستم که درباره نقل و انتقالات سیتی در زمستان حرف بزنم. هیچ وقت درباره بازار حرف نمی‌زنیم ولی همیشه آماده‌ایم از فرصت‌های احتمالی استفاده کنیم ولی اگر نشد و پیش نیامد، خریدی در کار نخواهد بود. خرید در زمستان دشوار است. در تابستان هم سخت است چون پنجره در انگلیس، زودتر از بقیه بسته می‌شود.که البته این قانون فقط به تیم‌های انگلیسی ضربه می‌زند و کمکی به آنها نمی‌کند. حالا باید ببینیم چه می‌شود.

جدول رده بندی در ماه می است که همه واقعیت‌ها را نشان می‌دهد نه الان. فکر نمی‌کنم کسی به ترکیب اورتون نگاه کند و کیفیتش را تکذیب کند. آنها مصدومان متعدد و مهمی چون گومز دارند. دلف هم بازیکن بسیار مهمی است. طبیعی است که فشار بسیار زیادی آنجا روی مربی وجود داشته باشد چون اورتون باشگاه جاه طلبی است. آنها تنها تیمی نیستند که نتایج خوبی نگرفته‌اند. این لیگ برای هر تیمی واقعا سخت است. از نظر من به مربیان به اندازه کافی زمان داده می‌شود. در حالت کلی نمی‌دانم ولی شخصا هیچ وقت به کار و اعتمادی که به من شد، تردید نداشتم. در شغل من و بقیه همیشه توقعات برای گرفتن نتیجه مطلوب وجود دارد. اگر با شما جواب نداد، باشگاه راه حل دیگری را امتحان می‌کند. در مجموع تصمیم گیری‌ها خیلی زود رخ می‌دهد که مشخص است. این اتفاق رخ می‌دهد چون مردم سریع به این نتیجه می‌رسند که دیگر نمی‌توانند به اهداف برسند. نظر خاصی درباره وضعیت مربیان ندارم.

قرعه کشی جام حذفی انگلیس؟ از خوشحالی ندودیم و از اتاق بیرون نرفتم! هیچ مشکلی برای بازی دوباره با اورتون نیست. فعلا برای این یکی آماده می‌شویم تا بعدی. فکر نکنم این قرعه خواست دو تیم بوده باشد. 

برد خاطره انگیز لیورپول در دربی مرسی ساید فصل پیش؟ گاهی یک پیروزی، به کلی روند یک تیم را عوض می‌کند. در آن بازی هم اورتون واقعا جنگید. گل ما از عجایب بود. خوشحالی من هم همین طور. بابتش عذرخواهی کردم و دیگر هم تکرار نخواهد شد. حتی در دربی. لیورپول اکنون در فرم بهتری نسبت به اورتون قرار دارد و این واضح است. اما پای دربی که در میان باشد، می‌خواهیم ببریم. اورتون می‌خواهد خودی نشان بدهد و می‌تواند متفاوت از قبل بازی کند. آنها می‌توانند با پیروزی در دربی، مشکلاتشان را به فراموشی بسپارند. هیچ شکی نسبت به این تیم وجود ندارد.

وضعیت مصدومیت ماتیپ؟ او هنوز به زمان بیشتری نیاز دارد. در مسیر بهبودی است ولی نه به میزانی که ما دوست داشتیم. بقیه بازیکنان آماده هستند."

اخبار مرتبط:

ترمیم رابطه؛ دلبری گریزمان از مسی!

تگ ها


یورگن کلوپ سرمربی آلمانی مراسم توپ طلا ۲۰۱۹ فوتبال جهان لیورپول اورتون لیورپول-اورتون لیگ برتر فوتبال