کلوپ: میکل آرتتا یک مربی استثنایی است

یورگن کلوپ سرمربی لیورپول در آستانه بازی این هفته دو تیم در جام اتحادیه از میکل آرتتا تمجید کرد و گفت او در مدتی کوتاه حال و هوای آرسنال را تغییر داده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، یورگن کلوپ سرمربی لیورپول که از زمان روی کار آمدن میکل آرتتا به عنوان سرمربی آرسنال نتوانسته توپچی‌ها را شکست دهد در آستانه بازی این هفته دو تیم در جام اتحادیه از آرتتا تمجید کرده و گفت او در مدتی کوتاه موفق شده حال و هوای آرسنال را تغییر دهد.

آرسنال با هدایت آرتتا در ماه جولای در فصل گذشته لیگ برتر توانست در خانه خود شاگردان کلوپ را شکست دهد. بعد از آن هم شاگردان آرتتا در دیدار کامیونیتی شیلد موفق شدند لیورپول را در ضربات پنالتی شکست دهند. به این ترتیب کلوپ تا کنون نتوانسته تیم آرتتا را شکست دهد و این انگیزه ای برای بازی این هفته دو تیم است.

کلوپ در گفتگو با خبرنگاران گفت: " میکل آرتتا در یک دوره زمانی کوتاه نشان داده که یک مربی استثنایی است. ساختار تیم او واقعاً فوق العاده است. تعادل بین دفاع و حمله در آرسنال عالی است. سازمان عالی در تیم و آزادی بازیکنان و استفاده از آنها در بهترین نقاط ممکن. آرتتا از زمانی که به آرسنال آمده بی نظیر کار کرده و حال و هوای باشگاه را به کل عوض کرده. او با قهرمانی در جام حذفی و سوپرجام انگلیس نشان داده که چه مربی ای است. بله آرسنال حریف خیلی خیلی سختی است".

سرمربی لیورپول در ادامه خواستار آن شد که لیگ برتر و باشگاه‌های حاضر در این لیگ در بحران مالی ناشی از کرونا به باشگاه‌های لیگ‌های کوچک‌تر کمک کنند. او گفت: " در حالت کلی کسانی که شرایط بهتری دارند باید به کسانی که دچار بحران هستند کمک کنند. البته در شرایط فعلی این کار برای همه باشگاه‌ها ساده نیست. من نمی دانم دولت به این مساله فکر می‌کند یا نه ولی چنین برنامه‌ای برای من کاملاً قابل درک است. ما فوتبالی‌ها باید خودمان به هم کمک کنیم. باشگاه‌های لیگ برتری می‌توانند به لیگ‌های پایین‌تر کمک کنند".

بیشتر بخوانید:

خوش شانس بودم که توانستم زیر نظر کلوپ کار کنم

آرتتا: لیورپول نقطه ضعف چندانی ندارد

 

 

تگ ها


مایکل آرتتا فوتبال جهان میکل آرتتا یورگن کلوپ آرسنال لیورپول لیگ برتر فوتبال