کلوپ: هیچکس نباید به فن‌دایک فشار بیاورد

یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول، به هلندی ها هشدار داد که نباید ویرژیل فن دایک، مدافع هلندی مصدوم قرمزها، را وادار به بازی در یورو ۲۰۲۰ در تابستان پیش رو بکنند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ویرژیل فن دایک از ماه اکتبر سال گذشته به دلیل مصدومیت رباط صلیبی از میادین دور بوده و با وجود بهبودی نسبی هنوز هم به تمرینان گروهی لیورپول بازنگشته است.

فن دایک نقشی کلیدی در امیدهای هلند برای موفقیت در یورو در تابستان امسال دارد، اما هنوز مشخص نیست که آیا او به اندازه کافی برای حضور در این بازی ها آماده است.

کلوپ می گوید که فن دایک هنوز هفته ها وقت نیاز دارد تا برای شرکت در رقابت به آمادگی برسد، اما با این وجود او را از پیوستن به جمع شاگردان فرانک دی بوئر دلسرد نخواهد کرد.

یورگن کلوپ گفت: "زانوی ویرژیل... ببینید من نمی خواهم جلوی او را بگیرم اما شما هم نباید او را مجبور به بازی کنید.

بگذارید اوضاع را مرور کنیم. همه شما به اندازه کافی تجربه دارید که بدانید اگر می خواهید در یک تورنمنت بازی کنید، باید قبل از آن تمرین کنید. هفته ها تمرینات مناسب فوتبال، نه فقط تمرین از یک هفته قبل.

بعد از ده یازده ماه دوری نمی توانید یک هفته ترمین کنید و بعد فوتبال بازی کنید. این امکان ندارد، نباید اتفاق بیافتد.

می توانم به تمام مردم هلند و بقیه قول بدهم که هیچکس جلوی او را نمی گیرد. اما در مقابل هم نمی توانیم به او فشار بیاوریم و مجبورش کنیم. داریم درباره یک بازیکن و حرفه اش صحبت می کنیم.

هیچکس نباید برای محقق شدن چنین چیزی فشار بیاورد و هیچکس هم این کار را نخواهد کرد. نه هلند و نه ما و نه خود ویرژیل. او در تلاش است که تا جایی که ممکن است سریع تر به آمادگی برسد.

در حال حاضر هیچ کس نمی داند که دقیقاً چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد، اما شما می توانید تصور کنید که این مسئله با توجه به یورو و تمرینات تیمی و مواردی از این قبیل خیلی سخت خواهد بود زیرا او هنوز در تمرینات تیمی حضور ندارد و در هفته های بعدی هم حضور نخواهد داشت. بنابراین من نمی دانم.

اما در پایان تصمیم با ویرژیل خواهد بود و او بر اساس احساسی که درباره بهبود زانویش دارد تصمیم خواهد گرفت."

مدافع میانی ۲۹ ساله لیورپول در این فصل تنها در هشت بازی برای قرمزها به میدان رفت و آخرین بار در دربی مرسی ساید در تاریخ ۱۷ اکتبر بازی کرد.

فن دایک در آن بازی پس از برخورد با جوردن پیکفورد، دروازه بان اورتون، از ناحیه زانو به شدت آسیب دید. ستاره ارزشمند هلندی که ماه ها است روی بهبودی خود کار می کند، هنوز نتوانسته به تمرینات گروهی تیم کلوپ بازگردد.

بیشتر بخوانید:

واکنش محمد صلاح به شایعات ترک لیورپول

اعتراف تلخ کلوپ: سیتی لایق این موقعیت است

 

 

تگ ها


ویرجیل فن دایک فوتبال جهان لیورپول لیگ برتر فوتبال