کلکسیون تخلفات فاجعه‌بار در دو بازی و یک جلسه محرومیت تعلیقی؟

امروز حرف و حدیث‌های فراوانی در ارتباط با رای تعلیقی و محرومیت هواداران پرسپولیس به وجود آمد که مدال قصد دارد از زاویه‌ای دیگر آن را بررسی کند....

به گزارش مدال، همه چیز از آنجایی شروع شد که کمیته استیناف اعلام کرد باشگاه پرسپولیس به حکم محرومیت تماشاگران خود از تماشاگر اعتراض نکرده است و هواداران پرسپولیس هم به شدت در فضای مجازی از مسئولان باشگاه خود خرده گرفتند که چرا دست روی دست گذاشته و از حق و حقوق تیم دفاع نمی کنید. 
در پی اعتراض گسترده هواداران پرسپولیس بود که امروز باشگاه پرسپولیس در اطلاعیه ای اعلام کرد  محرومیت تماشاگران تعلیقی بوده است. 
متعاقب آن دبیر کمیته انضباطی اعلام داشت تعلیقی بودن محرومیت صحت ندارد و حکم هم تغییری نکرده و پرسپولیس و سپاهان یک جلسه محروم از تماشاگر هستند و اعتراضی هم به حکم نداشته‌اند. 
در پی این اظهار نظر دبیر کمیته انضباطی  فدراسیون فوتبال در خبری ضمن انتشار اسکن حکم محرومیت تعلیقی پرسپولیس و سپاهان اعلام کرد خبر منتشر شده در گذشته اشتباه است و حضور تماشاگران در بازی اول بلامانع است! 
در چنین شرایطی برخی رسانه ها هم مدعی شدند که " فدراسیون در اقدامی عجیب در خبری که ۱۷ تیر در سایت فدراسیون منتشر شده دست برده‌ و عنوان تعلیقی مقابل حکم پرسپولیس و سپاهان گنجانده‌اند و این در حالی است که در خبر اصلی که در تاریخ ۱۷ تیر منتشر شده بود، چنین جمله‌ای وجود نداشته است "
فارغ از همه مسائل فاجعه بار این است که کمیته انضباطی حکم تخلفات تماشاگران پرسپولیس و َسپاهان  در دو بازی برگشت لیگ و نیمه نهایی جام حذفی را با هم اعلام کرد و اعلام نکرد که یک جلسه محرومیت بابت کدام بازی است، فاجعه‌بارتر اینکه بابت پرت‌کردن ماموران و سنگباران در ورزشگاه  آزادی و و مجروح و مصدوم شدن بالغ بر صد و پنجاه تماشاگر طبق آمار اورژانس اصفهان و خرد و خمیر شدن اتومبیل خبرنگاران اعزامی از تهران به اصفهان، فحاشی های گسترده در ورزشگاه و حمله دسته جمعی به تماشاگران در بیرون از استادیوم فقط یک جلسه محرومیت در نظر گرفته شده و حالا با اجی مجی ترجی و اظهارات ضد و نقیض عنوان می شود که این یک جلسه محرومیت هر دو تیم هم تعلیقی است. 
مدال در این باره این پرسش ها را طرح می کند؛ 

_آیا جز این است که عمده  دلیل تاخیر در شروع لیگ و تاکید بر استانداردسازی استادیوم ها با نصب دوربین ها، بلیط فروشی اینترنتی در همه بازی ها بمنظور شناسایی تماشاگران متخلف و برخی موارد دیگر تخلفات گسترده و فاجعه بار تماشاگران در دو بازی پرسپولیس و سپاهان در لیگ و جام حذفی و دیدار تراکتور و پیکان در یادگار امام تبریز بوده؟ این حجم از تخلف و این همه  تاخیر در شروع لیگ و فقط یک جلسه محرومیت و آن هم تعلیقی؟! یالعجب! 
_آیا می شود حملات دسته جمعی به ماموران، سنگباران کردن یا پرت کردن آنها و یا مجروح و مصدوم و مضزوب شدن تعداد زیادی از تماشاگران در این بازی ها را نادیده گرفت و از یاد برد و ویدیو های ان را از دنیای اینترنت حذف کرد ؟ مجموعه این تخلفات فقط یک جلسه محرومیت داشته و آن هم بعد از مدتها می گویند تا شش ماه تعلیقی بوده؟
_ آیا میزان تخلفات تماشاگران پرسپولیس و سپاهان هم اندازه هم بوده؟
_ آیا باید منتظر باشیم که اجی مجی دیگری خوانده شود و  بگویند  محرومیت تراکتور از تماشاگر هم تعلیقی بوده؟ 
_آیا با این کدخدا منشی ها و نه سیخ بسوزد و نه کباب ها و راضی نگه داشتن  همه، در لیگ نوزدهم اتفاقاتی فاجعه بارتر را به رغم استانداری سازی ورزشگاه شاهد نخواهیم بود؟
_ آیا این قبیل احکام حکم تشویق تماشاگران متخلفی که نه به مامور پلیس رحم می کنند و نه تماشاگر رقیب و نه اعضای تیم میهمان از دست آنها  آرامش و امنیت دارند را نخواهد  داشت؟ همه را تا سرحد مرگ و کور و کر شدن  بزن، حتی مامور پلیس را سنگباران کن نهایتا یک جلسه محرومیت تعلیقی؟ 
_با این اوصاف بیراهه رفته ایم اگر بگوییم شروع لیگ جشن و عید دوباره  اوباش هایی خواهد بود که نه  کسی با آنها کار دارد و نه تیم. احکام فرمایشی و گویا متغیر که این را نشان می دهد.
_ آیا امروز متولیان فوتبال ایران  با این احکام متناقض و مهربانانه تیشه به ریشه به ریشه نظم، آرامش و امنیت در فوتبال نمی زند؟ 

حسین قدوسی

 

بیشتر بخوانید:

دبیر کمیته انضباطی: حکم محرومیت پرسپولیس تغییری نکرده است!

تگ ها


رای بازی پرسپولیس سپاهان رای بازی پرسپولیس پرسپولیس سپاهان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال