کمالوند: قانون فقط برای تیم‌های نفتی لیگ برتر است؟

سرمربی تیم نفت مسجدسلیمان می‌گوید خوزستان مهد فوتبال و ثروتمند ترین استان کشور است اما پول برای اداره دو تیم نفتی که تنها دلخوشی مردم مسجد سلیمان و آبادان است در اختیارش قرار نمی‌گیرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، فراز کمالوند، درباره مشکلات موجود در نفت مسجدسلیمان و پرداخت نشدن مطالبات بازیکنان عنوان کرد: از اولین روزی که شروع کردیم درگیر مشکلات هستیم. این مشکلات سال های قبل وجود داشته و امسال هم ادامه دارد و تشدید شده است. من نمی دانم مشکل تیم های نفتی چه زمانی می خواهد حل شود؟ 


او صحبت هایش را اینطور ادامه داد: جالب است که کلا ۳ تیم خصوصی در لیگ داریم؛ شهرخودرو، تراکتور و نساجی ۳ تیم خصوصی هستند و سایر تیم ها دولتی اند. چطور تیم های دولتی دیگر می توانند به صورت مستقیم از دولت پول بگیرند اما وقتی به نفت مسجدسلیمان و صنعت نفت آبادان می رسد، ماجرا برعکس می شود. آن هم برای دو تیمی که فوتبال برای مردمان شهرشان است. استان خوزستان مهد فوتبال است. مسجدسلیمان اولین زمین فوتبال را داشته است. آبادان در جام جهانی آرژانتین ۴، ۵ بازیکن ثابت داشته است.اگر قانون است چطور برای سایر تیم ها رعایت نمی‌شود ؟


سرمربی نفت مسجدسلیمان همچنین گفت: چطور می شود تیم های صنعتی مشکل قانونی نداشته باشند و فقط برای دو تیم نفتی این مساله وجود داشته باشد؟ کلا امسال میانگین قراردادهای ما ۷۰۰ میلیون تومان است. از سازمان لیگ خواهش می کنم قراردادها را منتشر کنند. من تیم های لیگ یکی می شناسم که به مراتب قراردادهایشان از ما بیشتر است. بهتر بگویم که کل بودجه بازیکنان ما به اندازه یک بازیکن از تیم های دیگر باشد. 


کمالوند با اشاره به عملکرد خوب تیمش افزود: ما ظرف کمتر از دو هفته بدون تمرین و بدنسازی این تیم را آماده حضور در مسابقات کردیم و نتایج بدی هم نگرفتیم.  آیا این ظلم به بازیکنان ما نیست؟ 
سرمربی نفت مسجدسلیمان خاطرنشان کرد: ما برنامه های زیادی برای این تیم داشتیم. برای اولین بار در حال تشکیل تیم امید هستیم تا بچه های بومی مسجدسلیمان هم رشد کنند. دیروز کارهای انتقال تیم را انجام دادیم تا در مسابقات استانی شرکت کند. دنبال این بودیم که زمین نفتون را احیا کنیم تا تیم بزرگسالان در آن تمرین کند و تیم های پایه هم در آن بازی کنند. الان تیم بزرگسالان ما نمی تواند در مسجدسلیمان تمرین کند چون زمین تمرین ندارد.  زمین را برای یک بازی پیمانکار در اختیار ما گذاشت و دوباره برای مرمتش اقدام کردند. 


کمالوند درباره پیگیری های مسئولان شهری مسجدسلیمان گفت: با همه این مسائل کسی توجهی نمی کند. اگرچه مسئولان شهر مسجدسلیمان از جمله نماینده مجلس و فرماندار بشدت پیگیر هستند اما تا این لحظه هنوز مشکل حل نشده أست


وی تاکید کرد: من طبق قراردادی که با باشگاه داشتم ۲۷ روز پیش می توانستم قراردادم را به طور یکطرفه فسخ کنم. چون مطالباتم پرداخت نشد. در صورتی که خیلی از مربیان دو روز پولشان دیر می شود، فسخ می کنند؛ من این کار را نکردم. باشگاه شهادت بدهد. ایستادم تا پول کل تیم پرداخت شود.خواهشم از مسئولان استان خصوصا برادر عزیزم آقای خلیلیان استاندار خوزستان این است که به تیم کمک کنند و این مشکل یکبار برای همیشه حل شود. 


سرمربی نفت مسجدسلیمان با اشاره به وضعیت تیم های نفتی عنوان کرد: وزارت نفت چه فرقی با وزارت صنایع دارد؟ چطور وزارت صنعت و معدن می تواند به تیم هایش مستقیما پول پرداخت کند؟ به تیم هایی که فوتبال برای آنها است، نباید رسیدگی شود؟ مسجدسلیمان و آبادان شهرهای ثروتمند این کشور هستند اما کمترین توجه به این شهرها می شود. باید فکر اساسی کرد. اینطور نمی شود که این تیم ها به خاطر یک پول حداقلی هر سال کاسه گدایی دست بگیرند. من قرارداد تیم های دیگر را می دانم اما در تیم ما میانگین قراردادها ۷۰۰ میلیون تومان است.


کمالوند در پاسخ به این پرسش که اعتصاب بازیکنان نفت تا چه زمانی ادامه دار است، گفت: بچه های ما دیروز تمرین نکردند و اعتصاب کرده اند. نمی دانم چه آینده ای پیش رو داریم. حتی نمی دانم بازی با آلومینیوم اراک برگزار می شود یا نه. از آقای شجاعی مدیرعامل باشگاه که خیلی طی روزهای گذشته پیگیر مسائل مالی است اما جوابی نگرفته، خواهش کردیم که فردا به اردوی تیم بیاید و با بچه ها صحبت کند تا شاید بتوانیم آنها را متقاعد کنیم این یک بازی را هم حضور داشته باشند. به هر صورت می دانیم این تیم خیلی هوادار دارد و امیدوارم بتوانیم بازیکنان را راضی کنیم.


او در پایان اضافه کرد: من نسبت به آبادان هم عرق دارم. آنجا کار کردم و می دانم مردم این شهر چقدر نسبت به تیم شان علاقه دارند. واقعا باید فکری اساسی به حال دو تیم نفتی کرد. با این رویه دو تیم نابود می شوند.

تگ ها


نفت مسجد سلیمان فوتبال ایران فراز کمالوند لیگ برتر خلیج فارس فوتبال