کمپانی: برناردو اسطوره منچسترسیتی خواهد شد

کمپانی کاپیتان سابق تیم فوتبال منچسترسیتی ضمن تمجید از برناردو سیلوا هافبک پرتغالی این تیم در مورد خصوصیات وی صحبت کرد...

به گزارش مدال، کاپیتان سابق منچسترسیتی طرفدار پر و پا قرص بازیساز پرتغالی این تیم است و معتقد است او از پتانسیل کافی برای تبدیل شدن به بهترین بازیکن جهان برخوردار است. او همچنین معتقد است برناردو سیلوا در مسیر تبدیل شدن به اسطوره منچسترسیتی قرار دارد و هیچ دلیلی وجود ندارد که او از نامزدهای اصلی کسب توپ طلا نباشد.
کاپیتان سابق منچسترسیتی در کتاب جدید خود، "Treble Triumph" نوشته است: من فکر می‌کنم همه برناردو را به چشم یک فوتبالیست طراز اول نگاه می‌کنند. او همچنان بسیار جوان است و تازه در فصل فوق‌العاده‌ای که گذشت 24 ساله شد. من باور دارم که او در حال تبدیل شدن به یک فوق ستاره در ترکیب منچسترسیتی است.
او 2 فصل در سیتی حضور داشته است و تا به همین‌ جا دستاوردهای عظیمی داشته است و ثبات او روز به روز در حال افزایش است. زمانی که به او نگاه می‌کنید، تمام نشانه‌های تبدیل شدن به یک اسطوره را در او می‌بینید، این تنها به این بستگی دارد که او تا چه زمانی با لباس منچسترسیتی به فوتبال ادامه دهد، همه چیز در دستان خود اوست.
چیزی که او را از یک بازیکن با استعداد به یک بازیکن خاص تبدیل می‌کند، روحیه بسیار مثبت اوست، این خصوصیت ذاتی او است. از دید من او یک رهبر است، زمانی که این را به او گفتم خندید. رهبرها نیز انواع مختلفی دارند، توانایی ذاتی او در مثبت بودن آنهم در هر زمانی و تأثیری که بر روی دیگر بازیکنان می‌گذارد، نشان می‌دهد که او به عنوان یک رهبر توانایی ایجاد تغییر در زمین مسابقه را دارد.
زمانی که او به رختکن یا زمین تمرین وارد می‌شود همیشه آماده فعالیت است، او همیشه با 100% توان تمرین می‌کند در حالیکه لبخندی به لب دارد، این خصوصیت او مسری است. این یک توانایی بسیار مهم دیگر برای تبدیل شدن به یک رهبر است. زمانی که او داخل زمین پا به توپ می‌شود یکی از با استعدادترین بازیکنان جهان است ولی با این وجود همیشه سخت‌تر از هر بازیکن دیگری در حال تلاش برای پیشرفت است، این یکی دیگر از خصوصیت‌های مورد نیاز یک رهبر است.
شاید او به من بخندد ولی من فکر می‌کنم حالا او باید به فکر پیشرفت توانایی‌های خود در این زمینه، برای تبدیل شدن به یک رهبر طراز اول باشد.
 کمپانی فکر می‌کند که برناردو سیلوا توانایی تبدیل شدن به یکی از بزرگترین استعدادها در جهان فوتبال را دارد، و با کسب جام‌های معتبر برای باشگاهش می‌تواند در میان نامزدهای اصلی کسب توپ طلا قرار بگیرد.
این بازیکن بلژیکی اضافه می‌کند: برناردو یک هنرمند است. انرژی فوق‌العاده و شخصیت بی‌نظیر او در زمین فوتبال با خلاقیت ذاتی او ادغام می‌شود. او شبیه یک بچه است، من هیچ‌کس دیگری را نمی‌شناسم که به اندازه او فوتبال بازی کند، او حتی در رختکن نیز مشغول فوتبال بازی کردن است.
نمی‌خواهم چیزی بگویم که هواداران را ناراحت بکند، اما پس از این همه فوتبال بازی کردن و فشارهایی که در طول سال‌ها فوتبال به بدن شما وارد می‌کند، خیلی از زمان‌ها لذت همیشگی را از فوتبال نمی‌برید، اما این‌ها برای برناردو معنایی ندارد. اگه بخواهم صادق باشم خلاقیت و توانایی‌های او باعث می‌شوند او قادر به انجام کارهایی باشد که اکثر فوتبالیست‌ها توانایی انجامش را ندارند.
او دارد جا پای بازیکنان بزرگ و باورنکردنی در این باشگاه، مانند داوید سیلوا و سمیر نصری می‌گذارد، سبک بازی او مانند اینچنین بازیکنانی است. و در صورتی که او بتواند به همان سبکی که زمانی که من با او هم‌تیمی بودم به کارش ادامه دهد، می‌تواند تبدیل به یکی از اسطوره های منچسترسیتی شود. 
کمپانی در پاسخ به این سوال که آیا او توانایی بردن توپ طلا را دارد اینگونه پاسخ داد: صد البته، او توانایی به دست آوردن هر افتخاری در فوتبال را دارد، تنها مشکل او تواضع بیش از اندازه اوست. به همین دلیل در قیاس با دیگر بازیکنان همیشه چند رتبه پایین‌تر از لیاقتش قرار می‌گیرد، همیشه کسانی وجود دارند که در خودنمایی کردن و جلب توجه از او بهتر هستند.
تا به امروز او 121 بازی با لباس منچسترسیتی انجام داده است و موفق به ثمر رساندن 27 گل شده است و همچنین 28 پاس گل به هم‌تیمی‌های خود داده است. او همچنین به آبی‌های منچستر در راه کسب 2 لیگ برتر پیاپی، یک FA Cup و دو جام اتحادیه کمک بسیاری کرده است.

بیشتر بخوانید:

تمجید کاپلو از پدیده ۲۰ ساله جالوروسی

تگ ها


منچستر سیتی برناردو سیلوا ونسان کمپانی پپ گواردیولا لیگ برتر انگلیس فوتبال