کمک رسید؛ وام ۲۷۵ میلیون یورویی اینتر

گروه شرکت های سونینگ، مالک باشگاه اینتر، موفق شد وامی ۲۷۵ میلیون یورویی از شرکت سرمایه گذاری اوک‌تری دریافت کند، اما این قرارداد بندهای خطرناکی دارد....

به گزارش "ورزش سه"، باشگاه اینتر نیز مثل دیگر باشگاه های اروپایی به دلیل بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در جهان، با مشکلات مالی عدیده ای دست به گریبان است و مدیران این باشگاه در ماه های گذشته در تلاش بودند تا با یافتن اسپانسری جدید و توافق با موسسات مالی و اعتباری برای حل مشکلات اقتصادی نراتزوری اقدام کنند.

اکنون رسما اعلام شده است که عملیات مالی دریافت وام ۲۷۵ میلیون یورویی از شرکت سرمایه گذاری اوک تری کپیتال با موفقیت به پایان رسیده و اینتر سه سال فرصت برای بازپرداخت ۲۴۲ میلیون یورو از این مبلغ را خواهد داشت و اوک تری نیز تبدیل به یکی از سهامداران نراتزوری خواهد شد.

اوک تری از این به بعد در ازای ۳۳ میلیون یورو صاحب ۳۱ درصد از سهام باشگاه اینتر است.

همچنین ۶۸.۵۵ درصد سهام شرکت سونینگ در این باشگاه به عنوان وثیقه این وام در صورت ادامه ندادن بازپرداخت ها در نظر گرفته شده است.

طبق گزارش رسانه های ایتالیایی ۳۳ میلیون یورو از وام ۲۷۵ میلیون یورویی قرار است صرف خرید ۳۱.۰۵ درصد سهام اینتراز سهام‌دار فعلی شرکت لایون‌راکو سپردن آنها به اوک تری شود و مابقی به بازپرداخت بدهی های عظیم اینتر اختصاص می یابد تا به نراتزوری کمک کند فصل بعد را با ارامش بیشتری آغاز کند.

طبق این قرارداد اگر سونینگ نتواند به موقع پرداخت خود را انجام دهد، اوک تری می تواند کنترل اینتر را به دست بگیرد.

این قرارداد چندان تفاوتی با قراردادی که پیش از این شرکت الیوت منیجمنت با مالک قبلی میلان، یونگونگ لی، بسته بود ندارد. مالک قبلی میلان نتوانست وامی که گرفته بود را به موقع پس بدهد و در نهایت مالکیت روسونری را واگذار کرد.

تگ ها


اینتر میلان