کمک روان‌شناسی آرسنال به بازیکنان در قرنطینه

میکل آرتتا سرمربی آرسنال می‌گوید تیمش در دوران قرنطینه ناشی از کرونا با روان‌شناسان در تماس دائمی بوده و از کمک‌های تخصصی آنها استفاده کرده....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، میکل آرتتا سرمربی آرسنال می‌گوید در دوران قرنطینه ناشی از اپیدمی کرونا در انگلیس، بازیکنانش به صورت دائمی با روان‌شناسان در تماس هستند و این برنامه‌ای است که با هدف کمک به آنها برای عبور بهینه از این بحران طراحی شده است.

بازیکنان آرسنال هم مثل سایر تیمهای لیگ برتر انگلیس بر اساس دستورالعمل‌های صادره از سوی دولت این کشور این روزها در قرنطینه به سر می‌برند. این تمهیدات باعث تعطیلی تمرینات تیمی شده و بازیکنان آرسنال برای حفظ آمادگی جسمانی خود در خانه‌های خود به تمرینات ورزشی مشغولند.

اما کادر فنی توپچی‌ها به این نتیجه رسیده که برای کاهش بار روانی ناشی از این شرایط دشوار، امکان استفاده از کمک‌های تخصصی روان‌شناسی را برای بازیکنانش فراهم کند.

میکل آرتتا در این باره به اسکای گفت:" روان‌شناس ما دائما با بازیکنان در تماس بوده و مراقب آنها است. از این گذشته ما افراد مختلفی را مامور کرده‌ایم که از بازیکنان‌مان بازخورد بگیرند. ما دائما برای آنها اطلاعات مختلف و ویدیوهای مفید می‌فرستیم تا سرشان گرم شود و احساس تنهایی نکنند".

سرمربی آرسنال در ادامه گفت:" برنامه دیگر ما برای بهبود شرایط بازیکنان‌مان این بوده که آنها تا حد ممکن به حرفه‌شان نزدیک بمانند و با کسانی که پیش از بحران با آنها ارتباط دائمی داشته‌اند، یعنی من و کادر فنی‌ام، ارتباط داشته باشند. ما در این مدت مکالمه‌های خیلی خوبی داشتیم و این یک مزیت دیگر هم داشت و باعث شد بعضی از بازیکنان را بهتر از قبل بشناسیم".

بیشتر بخوانید:
کلوپ: هفته بعد کراوات زدن یاد خواهم گرفت!
رد پیشنهاد رئال مادرید برای امباپه دشوار است
دی‌بروین: فکر کنم کرونا گرفتیم و خوب شدیم! 

تگ ها


مایکل آرتتا ویروس کرونا فوتبال جهان میکل آرتتا میکل آرتتا آرسنال لیگ برتر فوتبال