کمک مالی دو میلیاردی به فدراسیون کشتی از مطالبات سال قبل بود!

اهالی کشتی در روزهایی که ویروس کرونا تمامی برنامه‌های این رشته پرافتخار المپیکی را به حالت تعلیق درآورده، با دغدغه‌های مالی هم مواجه هستند که به واقع گریبان این ورزش را گرفته است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، رقم پرداختی کمیته ملی المپیک به ۴۶ فدراسیون به عنوان مرحله نخست تخصیص بودجه از محل اعتبارات سال جاری در حالی اعلام شد که لیست منتشره به هیچ عنوان به مذاق اهالی کشتی خوش نیامد. گوش شکسته‌های کشورمان معتقدند رقم پرداختی کمیته ملی المپیک به رشته‌های المپیکی با توجه به تعداد سهمیه‌ فدراسیون‌ها به هیچ عنوان عادلانه نیست و باعث گلایه آنها شده است.

طبق جدول مرحله نخست تخصیص بودجه کمیته ملی المپیک به فدراسیون ها، به عنوان مثال سهم تکواندو به عنوان یکی از رشته های المپیکی ۵۹۹ میلیون تومان و رشته وزنه‌برداری ۵۶۲ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. کشتی نیز با توجه به افتخارات و البته وسعت اقدامات تجهیز و آماده سازی آزاد و فرنگی کاران برای المپیک، سهم ۶۰۵ میلیون تومانی را به خود اختصاص داده است.

اهالی کشتی معتقدند تخصیص این بودجه با توجه به ۱۲ سهمیه کشتی آزاد و فرنگی در المپیک، در مقایسه با سهمیه‌های محدود وزنه برداری و تکواندو در این آوردگاه به هیچ عنوان منطقی و عادلانه نیست و متولیان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید با در نظر گرفتن تعداد سهمیه فدراسیون‌های المپیکی، بودجه را تقسیم و به حساب آنها واریز می کردند.

از سوئی دیگر گویا دو میلیارد تومانی هم که به تازگی تحت عنوان کمک مالی از سوی کمیته ملی المپیک به حساب فدراسیون کشتی واریز شده، در واقع از همان محل سه میلیارد تومان طلب سال گذشته فدراسیون کشتی از وزارت ورزش برداشت شده است. مبلغی که وزارت ورزش از  حساب مطالبات کشتی، برداشت و به حساب کمیته ملی المپیک واریز کرده تا این کمیته نیز همین مبلغ را به عنوان حمایت مالی به فدراسیون کشتی پرداخت کند!

گفته می‌شود پرداخت این دو میلیارد از سه میلیارد تومان طلب کشتی نیز مدتها از سوی ژاله فرامرزی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان بلاتکلیف مانده بوده که گویا با پیگیری های مستمر علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، سرانجام  به عنوان حمایت مالی از طریق کمیته ملی المپیک پرداخت شده است!

بیشتر بخوانید:

حضور تیم‌های بازار بزرگ در لیگ برتر کشتی قطعی شد

«کایالاپ» پیروز رقابت مجازی اتحادیه جهانی کشتی شد

 

 

تگ ها


فدراسیون کشتی کمیته ملی المپیک بودجه ورزش کشتی