کمک های عابر بانک پرسپولیس تحت عنوان اسپانسرینگ

حواشی مربوط به پرداختی های هوادار متمول پرسپولیس اکنون به یکی از دردسرهای این تیم تبدیل شده و واکنش اطرافیان هدایتی را هم به همراه داشته است ......

حواشی مربوط به پرداختی های هوادار متمول پرسپولیس اکنون به یکی از دردسرهای این تیم تبدیل شده و واکنش اطرافیان هدایتی را هم به همراه داشته است.
به گزارش "ورزش سه"، بعد از اینکه محمدعلی ترکاشوند، معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس و مسوول نقل و انتقالات تیم در گفتگویی از اختصاص کمک های حسین هدایتی به باشگاه به عنوان اسپانسرینگ نام برد، حواشی زیادی حول این موضوع ایجاد شد. ترکاشوند با اعلام اینکه این کمک ها با توجه به درج لوگو و برند استیل آذین روی پیراهن پرسپولیس بوده و هدایتی بر این اساس کمک خود را متوجه باشگاه پرسپولیس کرده، باعث ناراحتی هوادار متمول باشگاه شد و در سمت مقابل نیز حسین خبیری، یکی از نزدیکان او در این زمینه برای روشن شدن اذهان برخی مسائل را عنوان کرده است.
اسپانسری زیر شماره چند؟
اینکه گفته شده کمک های هدایتی با توجه به عنوان اسپانسری باشگاه بوده ذکر این مساله ضروری است که اولا ایشان علاقه ای به این مساله نداشته و این پیشنهاد باشگاه بوده است. در ضمن درج برند استیل آذین زیر شماره پیراهن مگر 10 میلیارد ارزش دارد که ایشان این مبلغ را هزینه کند؟ کسانی که طی فصول اخیر این مساله را پیگیری کرده اند مسلما می دانند که نهایت تبلیغ زیر شماره پیراهن 2 تا 3 میلیارد است و اینکه بیش از 10 میلیارد کمک هدایتی به باشگاه و تیم پرسپولیس را برپایه تبلیغ زیر شماره پیراهن عنوان شود مساله عجیبی است.
قبل از قرارداد اسپانسری هم کمک شده بود
کسانی که طی سالیان اخیر اخبار را دنبال کرده باشند متوجه این موضوع هستند که حسین هدایتی طی این سالها کمک هایی را به باشگاه انجام داده اند و این مساله مربوط به اسپانسری نبوده و اگر اکنون قرارداد اسپانسری منعقد شده تنها به درخواست باشگاه و البته برای سازماندهی این کمک ها بوده است.
کمک 2 میلیارد در زمان حمید درخشان
درزمان حضور حمید درخشان در پرسپولیس این تیم نیاز به جذب بازیکن در نیم فصل داشت که آقای هدایتی مبلغ 2 میلیارد تومان در اختیار باشگاه قرار دادند که اکنون نیز در لیست کمک های اسپانسری قید نشده است.
کمک هزینه حضور برانکو ایوانکوویچ
با توجه به دوران مربیگری برانکو ایوانکوویچ روی نیمکت تیم ملی و بدهی مالیاتی این مربی در زمانی که قصد مذاکره با باشگاه پرسپولیس را داشتند، حسین هدایتی بخش عمده ای از آن را برعهده گرفتند و در زمان مذاکرات باشگاه (نژادفلاح) در ترکیه نیز بخش اولیه پیش پرداخت حضور برانکو ایوانکوویچ را متقبل شدند. هزینه ای که به عنوان کمک هوادار پرسپولیس بوده و اصلا بحث اسپانسری و ... در آن دخیل و صحبتی نبوده است.
پرداخت های اورژانسی و صید بزرگ از استقلال
با توجه به اینکه باشگاه عنوان کرده کمک های حسین هدایتی به باشگاه تحت عنوان اسپانسرینگ بوده، باید این موضوع را در نظر گرفته که پرداختی های آن نیز باید تحت چارچوب و مقررات خاصی انجام می شده اما طی این مدت حسین هدایتی هر زمان که باشگاه تحت فشار قرار داشته یا به کمک نیاز داشت آن را انجام داد. نمونه آن در خصوص نقل و انتقالات فصل شانزدهم است که آقای ترکاشوند ساعت 2 شب با اعلام اینکه به دنبال جذب وحید امیری هستند و در صورتی که پیش پرداخت آن صورت نگیرد این بازیکن راهی استقلال خواهد شد از حسین هدایتی درخواست کمک داشتند. مگر یک اسپانسر تعهدی نسبت به پرداخت در ساعت 2 شب داده است؟ اما بعد از اینکه بنده ( حسین خبیری) این مساله را با حسین هدایتی در میان گذاشتم ساعت 2 و نیم شب چک مربوط به این انتقال در اختیار آقای ترکاشوند قرار گرفت تا مانع از حضور وحید امیری در استقلال شود. در خصوص پرداخت به سیدجلال حسینی نیز همین موضوع وجود داشت و البته دیگر بازیکنان.
باشگاه یک بار نیز ساعت 2 عصر اعلام کرد که برای عقد قرارداد با گولچ نیازمند این است که 200 هزار یورو پرداخت کند. اینکه در آن زمان این مبلغ پرداخت شود. اگر بحث اسپانسرینگ است چرا این پرداختی ها هیچ زمان و فرمول پرداخت خاصی نداشت؟
اعزام هواداران به کربلا
تنها در موضوع اعزام هوادار به کربلا یک اشتباه از سوی حسابدار آقای هدایتی انجام شد و این مبلغ نباید در آن لیست درج می شد. اصلا قرار نبود این مبلغ درج شود و بعد از اینکه تذکر داده شد خیلی زود از آن لیست حذف شد. این یک حرکت معنوی و خیرخواهانه بود و اصلا قرار نبود هزینه آن در لیست درج شود که یک اشتباه بود و خیلی زود توسط حسابدار آقای هدایتی حذف شد. اینکه آقای ترکاشوند اکنون می آید و عنوان می کند این مبلغ نیز در آن لیست بوده بی انصافی است و باید بدانند که در همان زمان و خیلی زود حذف شد. در پایان نیز باید بگویم که آقای هدایتی بارها عنوان کرده که علاقه ای به حضور در تیم مدیریتی ندارد و تنها به عنوان یک هوادار خواهان کمک به تیم است و اینکه بخواهیم با چنین رفتارهایی افرادی که دلسوزانه خواهان کمک به تیم هستند را برنجانیم و دور کنیم دور از انصاف است.

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال