کمک ویژه ربیع‌خواه به نوراللهی؛ 6 گل خورده با شوت و ایستگاهی

آمار نشان می‌دهد پرسپولیس با حضور دو هافبک دفاعی در ترکیب، آمار بسیار بهتری در دفاع و امتیازگیری داشته است...

به گرارش مدال، پرسپولیس در فصول اخیر همواره یکی از بهترین خطوط دفاعی لیگ برتر را در اختیار داشته و یکی از عوامل اصلی هت تریک قهرمانی در سه فصل گذشته همین عملکرد درخشان در خط دفاع بوده است. در فصل جاری با وجود تغییرات در کادر فنی و تغییرات متوالی ارنج، خط دفاع چهار نفره پرسپولیس آمار خوبی در خط دفاعی از خود بر جای گذاشت. البته هر چه از فصل گذشت شرایط در این خصوص بهتر شد.

آمار نشان می‌دهد پرسپولیس با حضور دو هافبک دفاعی در ترکیب، آمار بسیار بهتری در دفاع و امتیازگیری داشته است. پرسپولیس در ۵ هفته ابتدایی با حضور یک هافبک دفاعی (نوراللهی) در ترکیب به مصاف رقبا رفت که حاصل آن ۹ امتیاز و ۳ گل خورده بود؛ یعنی میانگین 8/1 امتیاز و 6/0 گل خورده. البته باید در نظر گرفت که در این ۵ هفته، سرخ‌پوشان بازی‌های سختی مقابل صنعت نفت، تراکتور، سپاهان و استقلال داشتند. از هفته ششم و دیدار مقابل شهر خودرو، محسن ربیع خواه وارد ترکیب پرسپولیس شد تا هم آزادی عمل نوراللهی بیشتر شود و هم کمربند میانی قوی‌تر. بعد از حضور ربیع‌خواه کنار نوراللهی و بازی با دو هافبک دفاعی، پرسپولیس در ۱۱ هفته بعدی لیگ، ۲۵ امتیاز کسب کرد و ۴ گل نیز دریافت کرد؛ یعنی میانگین ۲7/2 امتیاز و 36/0 گل خورده. هرچند بازی‌های سرخ‌پوشان در هفته‌های ابتدایی لیگ، بسیار سخت بود اما آمار نشان می‌دهد که تیم کالدرون با در اختیار داشتن دو هافبک دفاعی در ترکیب، عملکرد بهتری داشته است. همچنین آمار نشان می‌دهد دروازه پرسپولیس در فصل جاری از دو طریق متفاوت باز شده که البته مهم‌ترین آن ضربات ایستگاهی و کرنر است که به نقطه ضعف سرخ‌ها در فصل جاری تبدیل شده؛ در بازی هفته دوم مقابل تراکتور، پرسپولیس با شوت از راه دور احسان حاج‌صفی گل خورد. در هفته پنجم و دیدار مقابل سپاهان استنلی با شوت از راه دور و محبی در جریان بازی به سرخ‌ها گل زدند.

در هفته ششم پرسپولیس در مشهد با یک گل به شهر خودرو باخت که گل فرجی با ضربه سر و ارسال از روی نقطه کرنر به ثمر رسید. در دیدار هفته هفتم پرسپولیس با نتیجه 2 بر یک حریفش را شکست داد که شوت سعید واسعی از روی ضربه ایستگاهی به دست آمد. در هفته یازدهم پرسپولیس در خانه به نفت مسجد سلیمان باخت که تک گل حریف با ضربه سر علیزاده و از روی ارسال کرنر به دست آمد. در بازی هفته چهاردهم هم پرسپولیس با نتیجه 2 بر یک گل‌گهر را شکست داد که ابراهیمی با ضربه سر و ارسال از جناحین موفق به گلزنی شد. در مجموع دروازه پرسپولیس سه بار با ضربه سر و ارسال از جناحین، ۳ بار با شوت‌های از راه دور و غافلگیر‌کننده و تنها یک بار در جریان بازی و حملات حریف، باز شده است. با تمام اینها اما پرسپولیس با تنها ۷ گل خورده، بهترین خط دفاع لیگ نوزدهم را تا اینجای فصل در اختیار دارد.

 

بیشتر بخوانید:

ستاره فصل قبل ذوب آهن به پرسپولیس نزدیک شد؟

تگ ها


نورالهی پرسپولیس ربیع خواه فوتبال ایران گل خورده فوتبال