کمیته انضباطی ورود کند؛ محرومیت فرشید اسماعیلی بخشیده می شود؟

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال این اختیار را دارد که طبق قانون، در صورت محرز شدن اشتباه داور، محرومیت فرشید اسماعیلی را برای دربی لغو کند....

به گزارش مدال، فرشید اسماعیلی شب گذشته و در جریان دیدار با نفت مسجد سلیمان از زمین بازی اخراج شد تا بازی بعدی تیمش را در لیگ برتر از دست بدهد.
پس از تصمیم داور مبنی بر اخراج اسماعیلی کارشناسان مختلف داوری در این زمینه اظهار نظر کردند و درباره این صحنه تحلیل‌های متفاوتی داشتند به طوری که حسین عسگری این صحنه را تنها خطا تشخیص داد و جریمه کارت زرد را نادرست اعلام کرد اما از آن طرف هم حیدر سلیمانی، کارت زرد دوم اسماعیلی را تایید کرد.
با توجه به اظهارنظر متفاوت دو نفر از کارشناسان داوری مطرح فوتبال ایران به نظر می‌رسد که کمیته انضباطی به کمک کمیته داوران باید بررسی مجددی روی این صحنه انجام دهد، زیرا طبق ماده ۴۹ آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی می‌تواند در صورت اثبات خطای آشکار داور، جریمه یک جلسه محرومیت بازیکن اخراج شده را لغو کند.
در ماده ۴۹ آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال آمده است: “شخصی که از زمین مسابقه یا منطقه فنی اخراج می‌شود،‌ خود به خود از اولین مسابقه بعدی در همان رقابت‌ها محروم می‌شود مگر آن که کمیته انضباطی تصمیم به افزایش مدت محرومیت وی اتخاذ نماید یا محرومیت وی را به دلیل خطای آشکار داور لغو نماید.”
البته لغو محرومیت کارت قرمز اتفاقی است که در فوتبال ایران کمتر رخ داده اما بی سابقه نبوده است. پیش از این نیز کارت زرد دوم پژمان نوری بازیکن ملوان در بازی با صبای قم از جانب کمیته انضباطی لغو شد. این اتفاق همچنین درخصوص مهدی طارمی و میثم حسینی نیز مسبوق به سابقه است. با توجه به این که قانون به کمیته انضباطی این اجازه را داده است، احتمال بخشش فرشید اسماعیلی و حضور در بازی هفته چهارم استقلال مقابل پرسپولیس وجود دارد. در هر صورت باید دید کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال چه تصمیمی راجع به فرشید اسماعیلی می‌گیرد و آیا تصمیم اکبریان را اشتباه تلقی می‌کند یا آن را تایید می‌کند.

 

بیشتر بخوانید:

اعتراض ادامه دار استقلال به زمان دربی/هیئت مدیره تشکیل جلسه می دهد

تگ ها


باشگاه استقلال دربی 90 اشتباه داوری اخراج فرشید اسماعیلی کمیته انضباطی استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال