کمیته ملی المپیک قبلا هم عضو مجمع فدراسیون فوتبال نبوده است

فدراسیون فوتبال درباره مطالب منتشره در رسانه ها پیرامون عدم عضویت کمیته ملی المپیک در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال توضیحاتی ارائه کرد....

به گزارش خبرنگار مهر، پس از تغییراتی که اساسنامه فدراسیون فوتبال صورت گرفت، کمیته ملی المپیک با استناد به این موضوع که این کمیته از حضور در مجمع انتخابات این فدراسیون حذف شده است، به فدراسیون بین المللی فوتبال شکایت کرد که متعاقباً اینفانتینو به این اعتراض پاسخ داد.

پس از این رفت و برگشت نامه نگاری فدراسیون فوتبال با انتشار بیانیه‌ای به موضع کمیته ملی المپیک پاسخ داد. متن این توضیح به شرح زیر است:

۱- کمیته ملی المپیک به موجب اساسنامه قدیمی فدراسیون هم عضو مجمع عمومی فدراسیون فوتبال نبوده است. بنابراین طرح این موضوع که کمیته ملی المپیک از عضویت مجمع عمومی خارج شده است از اساس اشتباه است و این کمیته اصولاً عضو مجمع عمومی نبوده که متعاقباً از عضویت خارج شده باشد.

۲- آنچه فیفا در نامه مورخ ۲۲ دسامبر ۲۰۲۰ به کمیته ملی المپیک پاسخ داده با آنچه در رسانه‌ها مطرح شده متفاوت است.

فیفا در پاسخ به درخواست کمیته ملی المپیک عنوان کرده که فدراسیون فوتبال ایران می‌تواند ناظرانی را بدون حق رای و بدون حق اظهار نظر به مجمع عمومی دعوت کند.

۳- آنچه مشخص است فدراسیون فوتبال هیچ‌گونه الزام و تکلیفی در این باره ندارد و آنچه فیفا پاسخ داده صرفاً اشاره به اختیاری است که مجمع عمومی فدراسیون بر اساس اساسنامه دارا می‌باشد و مستلزم طی مراحل قانونی و تشریفات مقرر در اساسنامه است.

تگ ها


فدراسیون فوتبال کمیته ملی المپیک مجمع انتخاباتی فدراسیون های ورزشی اساسنامه فدراسیون فوتبال