کمیته موقت اسطوره بارسلونا را اخراج کرد

کمیته ریاست موقت باشگاه بارسلونا در اقدامی عجیب کارلس رکساچ را از این باشگاه اخراج کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پس از استعفای جوزپ ماریا بارتومئو از ریاست باشگاه بارسلونا، اداره آبی اناری ها به کمیته ریاست موقت به مدیریت کارلس توسکتس واگذار شد. این کمیته وعده داده بود که اقدامات اجرایی اندکی خواهد داشت و تنها به تعیین تاریخ جدید انتخابات و نیز بهبود اوضاع اقتصادی فکر خواهد کرد اما امروز خبر از اخراج کارلس رکساچ داد.

رکساچ مشاور جوزپ ماریا بارتومئو بود و کسی که از ۱۲ سالگی در باشگاه بارسلونا حضور داشت و تنها سال ۱۹۹۷ برای مدتی کوتاه مربی یوکوهاما در لیگ ژاپن را برعهده گرفت و در ادامه به بارسلونا بازگشت. او سال ها برای بارسا بازی کرد و کاپیتان این باشگاه نیز بود. یکی از صمیمی ترین دوستان یوهان کرویف که در دهه ۹۰ دستیار اول او نیز محسوب می شد.

رکساچ برای سال ها در تیم های آکادمی بارسلونا فعالیت داشت و او بود که اولین قرارداد لیونل مسی را در یک رستوران و روی یک دستمال کاغذی نوشت.

رکساچ در اوایل هزاره جدید نیز یک فصل مربی بارسا بود که با این تیم به توفیقی دست پیدا نکرد. او از سال ۲۰۱۰ مشاور ساندرو راسل و سپس جوزپ ماریا بارتومئو بود.

ماجرای اولین قرارداد لیونل مسی با بارسا در نوع خود جالب است: 

در سپتمابر ۲۰۰۰ و در حالی که مسی تنها ۱۳ سال داشت، به کمک فابین سولدینی و مارتین مونترو و همکار این دو در اسپانیا یعنی هوراسیو گاجیولی، مسی و خانواده اش راهی بارسلونا شدند.

ستاره نوجوان با توانایی‌هایش همه را تحت تاثیر قرار داده بود و خانواده مسی به روساریو بازگشتند و به آنها قول قرارداد رسمی داده شد.

خوان گاسپارت، رئیس باشگاه بارسلونا در آن زمان معتقد بود که این انتقال برای آنها ریسکی است ولی گاجیولی کاتالان ها را تهدید کرد که مسی ممکن است به تیم های دیگر از جمله رئال مادرید بپیوندد.

در روز ۱۴ دسامبر، سه ماه پس از توافقی که با بارسا انجام شده بود، گاجیولی در حال تنیس بازی کردن با کارس رکساچ بود. پس از بازی آنها برای صرف ناهار با یکدیگر وقت گذراندند، جایی که جوزپ ماریا مینگییا، یک ایجنت فوتبال که بازیکنان زیادی را به بارسا آورده بود، نیز به آنها اضافه شد. گاجیولی و مینگیا به رکساچ فشار آوردند تا در مورد مسی تصمیم گیری کند، در مورد بازیکنی بسیار با استعداد.

آنجا بود که رکساچ، دستمالی خارج کرد و نوشت:« در بارسلونا، در روز ۱۴ دسامبر ۲۰۰۰، آقایان دور هم جمع شده اند. مینگییا، کارلس رکساچ  و هوراسیو که مدیر فنی باشگاه بارسلوناست و با مسئولیت او و با وجود مخالفت هایی در مورد جذب مسی، به توافقی در این رابطه دست پیدا کردیم.»

 این دستمال توسط رکساچ، مینگییا و گاجیولی به امضا رسید. یک هفته بعد، گاجیولی و رکساچ، به این دستمال فرم رسمی دادند و داستان مسی در بارسلونا آغاز شد.

بیشتر بخوانید:

امباپه فقط با ۱۰۰ میلیون به بارسلونا می آمد

عموی عثمان دمبله در بارسلونا دستگیر شد

 

 

تگ ها


لیونل مسی فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال