کمیل قاسمی: اجازه نمی‌دهم پشت پرده‌های کشتی مخفی بماند

پرافتخارترین سنگین وزن کشتی ایران همچنان در حال پیگیری برای دریافت مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن است و اعلام کرده بزودی به دیدار رئیس اتحادیه جهانی می‌رود....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، اوایل مردادماه سال گذشته، سایت اتحادیه جهانی کشتی رسماً اعلام کرد با توجه به محرز شدن دوپینگ نفرات برتر سنگین وزن کشتی آزاد المپیک ۲۰۱۲ لندن، مدال طلای این وزن به کمیل قاسمی خواهد رسید. این در حالیست که این مدال هنوز به دست کمیل قاسمی نرسیده و او مدعی است اقدامات لازم از سوی متولیان ورزش کشورمان صورت نگرفته است.

در همین راستا کمیل قاسمی اعلام کرد: پیگیر هستم تا بتوانم در اولین فرصت با لالویچ ملاقاتی داشته باشم و به او بگویم مردم ایران وبه خصوص مردم کشتی دوست مازندران از او انتظار دارند حق مرا همانگونه که اعلام شده بدهند.

وی ادامه داد: وقتی کشتی‌گیر گرجستانی که مدال نقره المپیک ۲۰۱۲ را با پیروزی بر  بلال ماخوف روسی بدست آورده بود دوپینگش اعلام شد، سریع کشتی گیر روسی را بعنوان نفر دوم اعلام کردند. وقتی پیگیری  کردم گفتند قوانین می گوید آخرین بازنده به کشتی گیر دوپینگی ، جایگزین او می شود و آن زمان هیچکس پیگیرآن نشد که چرا مقام دومی به ایران نرسید!

قاسمی ادامه داد: بعداز اینکه دوپینگ تایمازوف ازبکستانی از سوی وادا به اتحادیه جهانی کشتی اعلام شد، اتحادیه جهانی مرا به عنوان آخرین بازنده به تایمازوف به عنوان نفر اول معرفی کرد.  یعنی مطابق همان قانونی که خودشان می گفتند.

دارنده مدال نقره المپیک ۲۰۱۶ ریو تصریح کرد: چند ماه پیش در کمیته ملی المپیک دو نفر از آقایان دست اندرکار را دیدم که درست نیست نامشان را بیاورم. آنها به من گفتند روسها به مدال طلای المپیک تو اعتراض کردند و احتمالا محاسبات درستی برای اعلام مدال طلای تو صورت نگرفته است. از نوع صحبت شان متوجه شدم که کاملا در جریان موضوع پیگیری روسها هستند.

وی تاکید کرد: آن زمان هم تقاضا کردم که چرا فدراسیون کشتی و کمیته ملی المپیک بطور مستقیم از اتحادیه جهانی کشتی کار مرا پیگیری نمی کنند. آن مدال طلا مال من نیست که بگویم از من خوششان نمی آید. آن سهم مردم ایران و سهم کشتی است. وقتی کمیته ملی المپیک برای مدال طلای تورنمنت بین المللی ایتالیا، برای باقر یخکشی، جوان آینده دار و هم استانی من که در فینال دیسکالیفه شده بود، مستقیم نامه به لالوویچ می زند، چطوربرای پیگیری مدال طلای المپیک به اتحادیه جهانی کشتی که اعلام کننده نتایج بوده هیچ کاری ندارد.

دارنده مدال نقره جهان افزود: لالوویچ  به عنوان رئیس اتحادیه جهانی کشتی، نماینده IOC در ستاد جهانی مبارزه با دوپینگ حضور دارد و کاملا در جریان همه مسائل است.

قاسمی در پایان گفت: مردم هوشیار هستند، می فهمند که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. من هم تا جایی که توانم برسد پیگیری خواهم کرد، من کسی را جز خدا ندارم و هر اتفاقی هم بیافتد نمی گذارم پشت پرده‌ها مخفی بماند.

بیشتر بخوانید:

غول کشتی روسیه در انتظار حکم پرونده دوپینگ

حسین نوری به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد/ تنفس به کمک دستگاه!

 

 

تگ ها


کمیل قاسمی کشتی آزاد اتحادیه جهانی کشتی فدراسیون کشتی کشتی