کمیل قاسمی: لذت قهرمان شدن در رقابت‌ها را نمی‌توان با حالا مقایسه کرد

کمیل قاسمی گفت: نمی‌توان لذت قهرمان شدن در رقابت‌ها را با حالا مقایسه کرد و بدون شک متفاوت است چون در همان لحظه طعم و لذت دیگری دارد،‌ اما خداراشکر که مزد زحماتم را در این سال‌ها گرفتم....

به گزارش مدال، کمیل قاسمی درباره مثبت اعلام شدن دوپینگ آرتور تایمازوف در المپیک لندن و احتمال رسیدن مدال طلای آن مسابقات به او گفت: من هم این موضوع را شب گذشته از طریق رسانه‌ها شنیدم؛ هنوز چیزی قطعی نیست و به صورت رسمی اعلام نشده است. منتظریم ببینیم چه نتیجه‌ای می‌دهد. 
وی در پاسخ به این سوال که آیا پیگیر این اتفاق است یا نه،‌ گفت: کمیته ملی المپیک پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد و فدراسیون کشتی نیز پیگیر این موضوع خواهد بود البته آن طور که من شنیده‌ام این موضوع زمان‌بر است و شاید به این زودی‌ها به نتیجه نرسند. 
قاسمی در پاسخ به این سوال که آیا تعلق گرفتن مدال طلا بعد از چندین سال حس و حال آن دوران را برای او خواهد داشت یا نه،‌گفت: در هر صورت نمی‌توان لذت قهرمان شدن در رقابت‌ها را با حالا مقایسه کرد و بدون شک متفاوت است چون در همان لحظه طعم و لذت دیگری دارد،‌ اما به هر حال مبارزه نابرابری بود و نمی‌دانم چه اسمی روی آن بگذارم. حالا هم اگر این اتفاق بیفتد خوشحالم که مزد زحماتم را در این سال‌ها گرفته‌‌ام.
وی در پاسخ به این سوال که در صورت ثبت این طلا به نام او پرافتخارترین سنگین‌وزن کشتی ایران در تاریخ خواهد شد،‌گفت:‌ درگیر این القاب نیستم؛ مهم این بود که من کار خودم را انجام دادم و حالا نتیجه‌اش را بعد از چند سال خواهم دید. 
دارنده مدال‌های نقره و برنز کشتی آزاد المپیک در خصوص اینکه عنوان کرده بود بعد از طلای المپیک خداحافظی خواهد کرد، اما حالا بعد از خداحافظی‌اش صاحب مدال طلا خواهد شد با خنده گفت:‌ شاید خدا خواسته این طور شود.

بیشتر بخوانید:

طلای با تاخیر کمیل؛ نخستین طلای تاریخ کشتی آزاد در سنگین وزن المپیک

 

 

تگ ها


کمیل قاسمی المپیک لندن