کنار گیری رافائل نادال در روز نهم تنیس مردان اوپن استرالیا

در نخستین بازی برگزار شده مرحله یک چهارم نهایی اوپن استرالیا، کایل ادموند دست به کار بزرگی زد و برابر سید سوم تورنمنت به برتری رسید تا کشورش بریتانیا را غرق در خوشحالی کند ......

در نخستین بازی برگزار شده مرحله یک چهارم نهایی اوپن استرالیا، کایل ادموند دست به کار بزرگی زد و برابر سید سوم تورنمنت به برتری رسید تا کشورش بریتانیا را غرق در خوشحالی کند. گریگور دیمیتروف که در بازی های گذشته خود افت و خیز فراوانی داشت برخلاف بازی برابر نیک کیریوس که بسیار سرحال نشان داد در بازی برابر کایل ادموند عملکرد ضعیفی ارائه داد تا فرصت طلایی رسیدن به نیمه نهایی و حتی قهرمانی در نخستین گرند اسلم فصل را از دست بدهد. در ست اول، سرویس دیمیتروف که یکی از ارکان اصلی بازی اوست چندان کاربردی نداشت و کایل ادموند  که خود در سرویس زدن قهار است نهایت استفاده را برد و ست نخست با نتیجه 4-6 به نفع کایل ادموند به پایان رسید، در ست دوم این بار نوبت به دیمیتروف رسید تا بازی هجومی خود را ارائه دهد و با یک بریک در ابتدای این ست توانست با نتیجه 3-6 پیروز شود، ست سوم و چهارم هم با نتیجه 4-6 3-6 ادموند به برتری رسید و این جوان 23 ساله بریتانیایی به اولین نیمه نهایی گرند اسلم خود راه پیدا کرد. در این بازی کایل ادموند 46 ضربه وینر و 48 آنفورسد ارور داشت در برابر 32 وینر و 35 آنفورسد ارور گریگور دیمیتروف، که نشان می دهد بازی نزدیکی بوده ولی سرویس های بهتر از ادموند و همچنین ضربات فورهند رعدآسای او بسیار کمک کرد تا راهی نیمه نهایی شود.

در بازی دوم مرحله یک چهارم نهایی شاهد بازی جذاب و در انتها تراژدی برای رافائل نادال بودیم در جایی که همگان از او انتظار داشتند هم چون بازی های قبل برابر مارین چیلیچ پیروز شود و به هفدهمین گرند اسلم خود برسد اما شروع طوفانی ماتادور دوست داشتنی تنیس، پایانی تراژدی برای این تنیسور سرشناس داشت. ست نخست با برتری مطلق مرد شماره یک همراه بود تا اینکه در گیم هشتم با بریک کردن چیلیچ بتواند ست نخست را با نتیجه 3-6 پیروز شود، در ست دوم در حالی که نادال در گیم پنجم حریف خود را بریک کرد از فرصت استفاده نکرد و مارین چیلیچ با بازی تمام هجومی و ضربات وینر دو بار بریک کرد و ست دوم با نتیجه 3-6 به سود مارین چیلیچ پایان یافت، در ست سوم این تایبریک بود که برنده این ست را مشخص می کرد که رافائل نادال باتجربه 6-7 پیروز شد تا فقط یک ست دیگر نیاز داشته باشد به مرحله نیمه نهایی برسد، در ست چهارم مارین چیلیچ بهترین بازی خود را ارائه داد و 2-6 به برتری رسید، در این ست رافائل نادال از ناحیه ران دچار مصدومیت شد که این در نتیجه بازی هم اثرگذار بود و بعد از بریک شدن در ابتدای ست پنجم، رافائل نادال از ادامه بازی انصراف داد و بدین ترتیب مارین چیلیچ که قهرمان اوپن آمریکای 2014 شده و در ویمبلدون 2017 به فینال رسیده این بار در نیمه نهایی اوپن استرالیا باید برابر کایل ادموند 23ساله جدالی سخت داشته باشد.

در ادامه مرحله یک چهارم نهایی اوپن استرالیا شاهد جدال دو تنیسور شگفتی ساز تورنمنت خواهیم بود، تنیس سندگرن که با برتری برابر استن واورینکا و دومینیک تیم شگفتی ساز شده باید برابر هیون چانگ کره ای قرار برگیرد که با برتری بر الکساندر زورف و نواک جوکوویج خط و نشانی برای دیگر مدعیان کشیده است. این بازی حساس از ساعت 05:30 برگزار می شود، در تنها بازی برگزار شده بین این دو تنیسور که در اوکلند 2018 اتفاق افتاد این چانگ کره ای بود که با نتیجه 1-2 به برتری رسید.

در یکی از مهم ترین بازی های اوپن استرالیا، راجر فدرر مرد پر افتخار دنیای تنیس همچنان با امیدواری پیش می رود و در مرحله نیمه نهایی از ساعت 12:00 باید برابر توماس بردیچ قرار بگیرد، این دو تنیسور که خاطرات تلخ و شیرین بسیاری مقابل هم دارند این بار با فرصت به وجود آمده جدال حساس تری پیش روی هر دو خواهد بود، این دو تنیسور 4 بار در اوپن استرالیا مقابل یکدیگر بازی کرده اند که هر 4 برد از آن نابغه سوئیسی بوده که دو بازی آخر مربوط به سال 2016 و 2017 که با درخشش فدرر همراه بوده است. در 25 بازی که این دو تنیسور برابر یکدیگر قرار گرفته اند راجر فدرر 19 برد و توماس بردیچ 6 برد داشته است، آخرین پیروزی بردیچ به سال 2013 در دوبی بر می گردد، بعد از آن شکست، راجر فدرر 8 بازی پیاپی پیروز شده است. توماس بردیچ که یکی از بهترین بازی های چند سال اخیر خود را در نیمه نهایی ویمبلدون 2017 برابر راجر فدرر انجام داد ولی باز هم در 3ست مغلوب شد. توماس بردیچ که زمانی به عنوان گربه سیاه فدرر شناخته می شد در مسابقات مهمی توانسته این اسطوره سوئیسی را مغلوب کند که مهم ترین آنان پیروز بر راجر فدرر در المپیک 2004 آتن که اولین بازی این دو تنیسور بوده، پیروزی در یک چهارم نهایی ویمبلدون 2010 و پیروزی در یک چهارم نهایی اوپن آمریکا. حالا همه نگاه ها به راکت راجر فدرر خواهد بود تا در شرایط به وجود آمده با پیروزی بر رقبا به گرند اسلم بیستم برسد و خود را دست نیافتنی تر کند.

تگ ها


اخبار روز تنیس