کنایه آذری به تبریزی:رشید سرنوشت آنهایی که از ذوب آهن رفتند را ببیند!

سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن گفت: مظاهری باید ببیند که عملکرد آنهایی که حتی در این فصل از ذوب‌آهن رفتند در تیمم‌های جدیدشان چطور بوده....

سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن گفت: مظاهری باید ببیند که عملکرد آنهایی که حتی در این فصل از ذوب‌آهن رفتند در تیمم‌های جدیدشان چطور بوده.

به گزارش مدال،سعید آذری در گفت‌وگویی در مورد شکست روز گذشته تیمش مقابل استقلال، افت ذوب‌آهن در این هفته‌های اخیر، جدایی رشید مظاهری از جمع سبزپوشان، آینده منصوریان در این تیم و ... صحبت‌های زیر را انجام داد:

*ابتدا درمورد شکست سنگین شب گذشته مقابل استقلال صحبت کنید؟

ما در دو هفته گذشته دو بازی بسیار سنگین انجام دادیم که یکی از آنها خارج از ایران بود. به خاطر همین فشار زیادی را متحمل شدیم .البته در فوتبال ایران اینطور است که شما با دو برد استاد مربیگری و مدیریت می‌شوید و با یک باخت هیچ چیز ندان! در فوتبال ایران فاصله از اوج تا زیر فقط یک مسابقه است.

*خب به نظر شما چرا ذوب‌آهن آنطور به استقلال باخت؟

تیم ما در بازی با الغرافه از نظر هیجانی تخلیه شده بود. وقتی شما در پلی‌آف بازی می‌کنید فشار روی تیم‌تان زیاد است ضمن اینکه بازی ۱۲۰ دقیقه‌ای با الکویت هم از نظر بدنی تیم ما را تخلیه کرد. بازیکنان ما در آن بازی به صورت متوسط ۱۶ کیلومتر دویده بودند و بازی با الغرافه هم ۱۱ کیلومتر، خب معلوم است که بعد از این دو بازی سنگین از نظر بدنی کم می‌آوریم و پیش بینی این مسئله را هم می‌کردیم. البته اگر ضربه ایستگاهی حسینی گل می‌شد شاید داستان بازی فرق می‌کرد، به هر حال باخت بدی بود.

*بعد از این باخت برخی از مخالفان شما انتقاد کردند که سعید آذری یکی دو سال پیش قول قهرمانی در آسیا را داده بود، اما الان تیمش انتهای جدول است...

خب این باخت‌ها باعث می‌شود یکسری فرصت طلب بخواهند تیم را تضعیف کنند. وقتی بودجه ۲۵ میلیاردی ما ۱۲ میلیارد می‌شود و در دو سال ۲۶ میلیارد از بودجه ما کم می‌شود ما باید چکار کنیم؟ مگر من پیش بینی می‌کردم ۲۶ میلیارد از بودجه‌ام کم شود؟ جالب است که بعد از قهرمانی در جام حذفی و سوپر جام مجمع کارخانه تشکیل جلسه می‌دهد و بودجه ما را ۱۳ میلیارد کم می‌کند و این رقم در دو سال می‌شود ۲۶ میلیارد. خب الان مقصر من هستم؟ البته برای من اهمیتی ندارد که یکسری مردم عادی چه می‌گویند من انتقاد‌های کارشناسان را روی چشمم می‌گذارم، اما این حرف‌های معمولی را نمی‌شونم! در ۵ سال گذشته منحنی ذوب‌آهن صعودی بوده و فقط الان در افت هستیم. برخی عوامل دست به دست هم دادند تا تیم نایب قهرمان لیگ را ذبح کنند.

*خب این عوامل چه کسانی هستند؟
 

اینها عواملی هستند که من وقتی از ذوب‌آهن بروم در مورد آنها صحبت می‌کنم و می‌گویم چه عواملی به ذوب‌آهن ضربه زدند، چون فعلا وقت این حرف‌ها نیست. فقط این را می‌گویم که سپاهان با یک سرمایه گذاری درست از رده ۱۴ جدول و انتهای جدول به صدر آمد، درست برعکس ما!

*داستان رشید مظاهری چیست؟ آیا او واقعا می‌خواهد در پایان فصل از ذوب‌آهن جدا شود؟

من واقعا شب گذشته تعجب کردم که هواداران استقلال به دروزاه‌بان ملی‌پوش ما فحاشی کردند. اصلا چه دلیلی داشت که به دروازه‌بان ملی پوش ما توهین شود؟ مگر مظاهری چه گناهی کرده بود؟ او در این چند سال بهترین عملکرد را در ذوب‌آهن داشته. قرارداد رشید و چند بازیکن دیگر در پایان فصل تمام است و آنها قدرت انتخاب دارند، اما خود رشید می‌داند که در ذوب‌آهن رشد کرده و به اوج رسیده. او باید ببیند که عملکرد آنهایی که حتی در این فصل از ذوب‌آهن رفتند در تیمم‌های جدیدشان چطور بوده.

*منظور شما مرتضی تبریزی است؟
 
از کسی اسمی نمی‌آورم، اما ببینید در ۴،۵ سال گذشته آنهایی که در ذوب‌آهن ستاره بودند و از این تیم رفتند چه سرنوشتی پیدا کردند. رشید باهوش است و ذوب آن خانه او، او تا هر وقتی که بخواهد می‌تواند در ذوب‌آهن بماند.

*حالا با این شرایط قرار است با منصوریان ادامه بدهید؟

چرا ادامه ندهیم؟ مگر بقالی است که هر روز یک سرمربی جدید را بیاوریم.