کنایه مدیر‌رسانه پرسپولیس: چه خبر از کسر شش امتیاز؟

علیرضا اشرف در صحبتهایش به اشاره مدیررسانه‌ای به ماجرای محرومیت طارمی گفت که حکم او توسط فیفا صادر شد و اگر قرار بود که نتایج هم تغییر کند، فیفا رای خود را صادر می‌کرد....

به گزارش "ورزش سه"، یک روز پس از صحبتهای تند مدیررسانه‌ای استقلال، این بار نوبت به همتای او در پرسپولیس رسید که با اظهاراتی خطاب به باشگاه پرسپولیس، موضع گیری کند.

اظهارات اشرف در حاشیه نشست خبری یحیی گل‌محمدی را می‌خوانید:

* حق ندارید درباره مدیرعامل پرسپولیس صحبت کنید

از رفتار ایشان تعجب می‌کنم. از صبح که ما بیدار می‌شویم ایشان همه جا را کنترات برداشته است و دائم در تلویزیون و همه جا صحبت می‌کنند‌ از اول فصل رویه شان این بوده، فقط حرف می‌زنند و فقط دنبال دیده شدن هستند. باشگاه پرسپولیس از ابتدای فصل راجع به رفتار ایشان متانت و نجابت به خرج داده اما مثل اینکه فایده ای ندارد. من متاسفم که باید با ادبیاتی که ایشان صحبت می‌کند صحبت کنم و از اهالی فوتبال هم عذرخواهی می‌کنم.

شما به چه حقی درباره مدیرعامل باشگاه پرسپولیس صحبت می‌کنی؟ آقای صدری دیروز با آقای عزیزی خادم در فدراسیون فوتبال جلسه داشتند و راجع به مسائلی که راجع به باشگاه پرسپولیس و حتی باشگاه استقلال است. اصلا به شما ارتباطی نداشته که درباره آقای صدری صحبت کنید. شما اصلا در مقامی نیستید که راجع به باشگاه پرسپولیس و قهرمانی هایش صحبت کنید. به چه حقی قهرمانی ها را زیر سوال بردید؟ 

* خوشحالیم که هنوز برای سوپرجام ناراحتید 

دیروز باشگاه پرسپولیس از ایشان شکایت کرد و تا انتها پیگیر این شکایت هستیم و باید پاسخگو باشند. دوره ای که ایشان و امثال ایشان و چند پیشکسوتشان خیلی راحت درباره قهرمانی های پرسپولیس طعنه و کنایه می‌زدند، گذشت. باید تا انتها پاسخگوی رفتار و کردارشان باشند و خیلی جالب است که به چند موضوع اشاره کردند که کاملا به ضرر خودشان است. سوال من از باشگاه استقلال این است که آیا صحبت هایی که ایشان درباره قهرمامی های پرسپولیس کرده، موضع رسمی این باشگاه هم هست یا فقط تراوشات ذهنی ایشان است؟ ایشان درباره پرونده سوپرجام صحبت کردند. خیلی جالب است و ما خیلی دوست داریم که شما هنوز از آن موضوع ناراحتید. برای هواداران پرسپولیس جای خوشحالی دارد ولی تقصیر خودتان است بخاطر اینکه از پرسپولیس ترسیدید و به ترکیه فرار کردید و همه هم این موضوع را می‌دانند. آن زمان هم مدیرعامل و مربی و هم بازیکنانتان از یک ماه قبل از زمان سوپرجام خبر داشتند. چه شد که به ترکیه رفتید؟

موضوع مهم تر اینکه همین آقایی که الان مدیرعامل باشگاه شماست و آنموقع رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ بود، در همان زمان گفتند که حق باشگاه پرسپولیس است و بازی باید ۳-۰ به سود باشگاه پرسپولیس شود. ایشان که استقلالی است و الان همه کاره باشگاه شماست، آنموقع می‌دانست آش چقدر شور است. پس وای به حال بقیه که از بیرون شاهد داستان بودند.

* از وکلای فوتبال بیشتر می‌فهمید؟

مساله دیگری که ایشان اشاره کردند پرونده مهدی طارمی است. من نمی‌دانم ایشان چرا مثل ادمین های ۱۵ ساله کانال های تلگرامی صحبت می‌کنند‌. صحبت هایی که من می‌گویم حرف وکلا و حقوقدانان فوتبالی است و بارها هم اشاره کرده‌ایم و باز هم می‌گوییم انشاالله که آخرین بار باشد و دوستان نخواهد دوباره مقابل فهمیدن مقاومت کنند. کمیته انضباطی فیفا بعنوان بالاترین مرجع انضباطی فوتبال در دنیا پرونده مهدی طارمی را بررسی کرد و ورود کرد و رایی که داد این بود که باشگاه پرسپولیس دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم‌ شود و مهدی طارمی هم چهار ماه محروم شود. اگر می‌خواستند نتایج بازی ها را هن تغییر بدهند این کار را می‌کردند. یعنی شما از وکلای فوتبال بیشتر می‌فهمید که دوباره این داستان را راه می‌اندازید؟ البته‌ اگر می‌خواهید دوباره مثل داستان سوپرجام آنهمه هزینه کنید و خودتان را مضحکه خاص و عام و فوتبال ایران کنید ما حرفی نداریم و خودتان پیگیری کنید.

* از حکم کسر امتیاز چه خبر؟

در حکمی که به امضای آقای نبی دبیرکل وقت فدراسیون رسیده، باشگاه استقلال را به دلیل پرداخت نکردن مطالبات آقای صمد مرفاوی به کسر شش امتیاز محروم کرده. چه شد که این موضوع اصلا رسانه ای نشد؟ شما با چه جریان یا ارگان بالادستی در ارتباط بودید که اصلا اجازه اجرایی شدن این حکم را نداد؟ دوستان کار سختی دارند بخاطر اینکه هوادارانشان ده سال است رنگ جام لیگ برتر را ندیده‌اند و باید یکجوری خوشحالشان کنند ولی خواهشم این است که حرفه ای باشید. اینقدر متوهم نباید و اینقدر غیرحرفه ای و غیرمنطقی صحبت نکنید.

تگ ها


پرسپولیس تهران فوتبال ایران یحیی گل محمدی جام حذفی فوتبال