کنایه کومان به مسی؟ عملکردش می توانست بهتر باشد

از نظر رونالد کومان سرمربی بارسا لیونل مسی در ۴ بازی گذشته می توانست عملکردی بهتر داشته باشد. او تاکنون دو گل از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده است....

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا پس از شکست در زمین ختافه بازی با فرانس واروش مجارستان در لیگ قهرمانان را پیش رو دارد. این اولین بازی آبی اناری ها در چمپیونزلیگ ۲۱-۲۰۲۰ است و با توجه به میزبانی، همه از آنها انتظار یک برد پرگل را دارند.

رونالد کومان سرمربی بارسا در نشست خبری این بازی گفت:« هر هفته اهمیت خودش را دارد. اینطور نیست که این هفته مهمتر از هفته های دیگر باشد. هدف ما ارائه یک بازی خوب و پیروزی در بازی فرداست تا آرامش به تیم بازگردد. مهم است که در خانه بازی های مان را پیروز شویم.

در بارسا همیشه فشار برای پیروزی وجود دارد. می دانیم که روی برخی مسائل بیرونی کنترل نداریم و می خواهیم در زمین کارمان را به درستی انجام دهیم. تیمی جوان و با انگیزه هستیم و در طول فصل نیز مقاطع دشواری خواهیم داشت. در مجموع اما خوشبین هستم.

بازی به بازی پیش خواهیم رفت و الان مهم، تنها فکر کردن به بازی فرداست که اصلا هم ساده نیست. برای این مسابقه به بازیکنانم به خاطر در پیش بودن ال کلاسیکو استراحت نمی دهم. الان بازی روز شنبه برابر رئال برایم اهمیتی ندارد.»

نمایش ضعیف عثمان دمبله برابر ختافه:« عثمان این روزها خوب تمرین می کند و من هم موافقم که توپ های زیادی را از دست داد ولی باید توجه داشت که سبک بازی او ریسکی است و به همین دلیل توپ های زیادی از دست می دهد. او نیمه دوم بهتر بود و همانطور بازی کرد که می خواستم. او هم یکی از بازیکنان تیم است و سخت در تلاش است تا بهترین عملکرد را داشته باشد. در فاز تهاجمی رقابت بالایی وجود دارد و باید بین شش تا هشت بازیکن انتخاب کنم.»

وضعیت لیونل مسی:« شاید تا به اینجا عملکرد مسی می توانست بهتر از اینها باشد ولی او را خوشحال می بینم و می خواهد به عنوان کاپیتان، تیم را در زمین رهبری کند. از او هیچ گلایه ای ندارم و معقتدم بدشانس هم بوده است. در مورد بازدهی لئو تردیدی ندارم و به او اطمینان دارم.»

فقر گلزنی در بارسا:« هشت گل در ۴ بازی زده ایم و نمی دانم تیمی از این حیث بهتر عمل کرده یا خیر. بازی های سختی داشته ایم و اصلا نگران آمار گلزنی نیستم. در خط حمله ستاره های باکیفیتی داریم.»

ناامیدی از برخی ستاره های بزرگ رختکن:« ناامید نیستم. همه می خواهند کمکی برای تیم باشند و تیم قطعا نیاز به پیشرفت و رفع نقایص دارد. تیم را شاد و خوشحال می بینم و هرچند از نتیجه بازی با ختافه ناراضی هستیم ولی نیاز به نگرانی و غمگین بودن نیست. انتقاداتی به بازیکنان دارم ولی ناامیدی نیستم.»

نقایص بارسا در لیگ قهرمانان ۵ سال اخیر:« نمی دانم سال های گذشته چه اتفاقاتی رخ داده ولی اگر امسال ناکام بمانیم، پاسخگو خواهم بود.»

اهمیت پیروزی بر فرانس واروش قبل از ال کلاسیکو:« پس از هر شکست کسب پیروزی اهمیتی مضاعف پیدا می کند؛ به خصوص که بازی در لیگ قهرمانان هم باشد. گفتم که به ال کلاسیکو فکر نمی کنم و تحت هر شرایطی باید بازی فردا را پیروز شویم.»

مشکل روحی گریزمان:« او خوب تمرین می کند و واضح است که می توانست عملکرد بهتری داشته باشد. گریزمان خودش از وضعیتش آگاه است. او فقط باید روی تمرینات تمرکز کند و نه هیچ چیز دیگری.»

شانس بارسا برای قهرمانی:« بارسا همیشه شانس قهرمانی است ولی امسال شانس اول نیستیم. می خواهیم تا جایی که می شود به مراحل پایانی نزدیک شویم.»

تگ ها


رونالد کومان لیونل مسی آنتون گریزمان بارسلونا