کنعانی‌زادگان، خلیل‌زاده و آقایی نامزد بهترین‌های آسیا

سه مدافع از پرسپولیس در میان کاندیداهای بهترین مدافع لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۰ قرار گرفتند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، هفته گذشته وب سایت رسمی فدراسیون فوتبال آسیا، با برگزاری یک نظرسنجی اقدام به انتخاب بهترین دروازه بان لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۰ کرد که در پایان این نظرسنجی، حامد لک سنگربان پرسپولیس به عنوان بهترین دروازه بان انتخاب شد.


اما اکنون AFC اقدام به برگزاری یک نظرسنجی دیگر برای انتخاب بهترین مدافعان لیگ قهرمانان برای هر پست کرده است. در این نظرسنجی، محمدحسین کنعانی زادگان و شجاع خلیل زاده برای انتخاب بهترین مدافعین وسط و سعید آقایی نیز برای انتخاب بهترین مدافع چپ کاندید شده اند.

برای انتخاب بهترین مدافعین لیگ قهرمانان آسیا، ۱۴ بازیکن کاندیدا شده اند. در پست مدافع مرکزی، شجاع خلیل زاده و محمدحسین کنعانی زادگان از پرسپولیس، یو یانگ و کیم مین جائه از بیجینگ گوان چین، مین سانگ گی از سامسونگ کره جنوبی، کیم کی هی از اولسان هیوندای کره جنوبی حضور دارند.

وب سایت فدراسیون فوتبال آسیا در مورد عملکرد مدافعین پرسپولیس در لیگ قهرمانان نوشته است:

حسین کنعانی‌زادگان
* ۴۹۱ پاس موفق
* ۱۷ قطع توپ

در مسیر پرسپولیس تا فینال لیگ قهرمانان آسیا، کنعانی‌زادگان تنها یک دیدار را از دست داد و در مجموع ۷۹۵ دقیقه به میدان رفت. ۴۹۱ پاس موفق، این بازیکن ۲۶ ساله را در میان شش بازیکن برتری قرار داد که به این تعداد پاس در سال ۲۰۲۰ رسیدند. هیچ بازیکن پرسپولیس بیشتر از بازیکن ملی‌پوش ایران قطع توپ نداشت و قابل توجه‌ترین نکته برای کنعانی‌زادگان، انتخاب او به‌عنوان بهترین بازیکن دیدار پرسپولیس مقابل السد پس از عملکردی فوق‌العاده بود.

نکته عجیب در مورد سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا این است که آنها عکسی از میلاد سرلک را به جای کنعانی زادگان قرار داده اند که در نوع خود عجیب است.

* ۲ گل زده (بهترین رکورد)
* ۴۷۶ پاس موفق
* ۷۸ برتری در مالکیت توپ (بهترین رکورد میان مدافعان)

بازیکنی فوق‌العاده در پرسپولیس با بازی در ۹ مسابقه و ۸۴۰ دقیقه حضور در میدان و تنها مدافعی که بیش از یک بار در این مسابقات گلزنی کرد. این مدافع ملی‌پوش، بیشترین پاس را در رقابت‌ها داد و رکورد حضور به‌عنوان تنها بازیکنی را که پرسپولیس را به پنج کلین‌شیت رساند، به نام خود ثبت کرد.

اما برای انتخاب بهترین مدافع چپ نیز علاوه بر سعید آقایی، تیراتون بونماتان مدافع تاییلندی یوکوهاما مارینوس ژاپن، لی لای از بیجینگ گوان چین و گوتوگو ساکای از ویسل کوبه ژاپن حضور دارند. وب سایت AFC در مورد آقایی نوشته است:


* ۳ پاس گل
* ۹ موقعیت خلق شده
* ۴۱ سانتر در جریان بازی (بهترین رکورد)
* ۷۶.۵ درصد تکل موفق و ۱۵ قطع توپ

آقایی یک ستون در ترکیب پرسپولیس بود و به جز یک مسابقه، در سایر دیدارها به میدان رفت. این بازیکن ۲۵ ساله سه پاس گل ثبت کرد که تنها جاناتان ویرا، تروهیتو ناکاگاوا و سلطان الغنام با چهار پاس گل، بیشتر از او گل ساختند. آقایی همیشه در جستجوی فرصت‌ها بود و در جریان بازی، ۴۱ بار سانتر کرد؛ بیش از هر بازیکنی در طول مسابقات و همچنین وظایف دفاعی خود را با برتری در ۱۳ تکل از ۱۷ تکل خود همانند ثبت ۱۵ قطع توپ انجام داد.

برای انتخاب بهترین مدافع راست وانگ گنگ از بیجینگ گوان چین، سلطان الغنام از النصر عربستان، سئول یونگ وو از اولسان هیوندای کره جنوبی و کو کوانگ مین از اف سی سئول کره جنوبی کاندیدا شده اند. این رأی گیری روز جمعه ۲۶ دی ماه به پایان می رسد.

بیشتر بخوانید:

نحوه برگزاری لیگ قهرمانان آسیا به زودی مشخص می‌شود

حامد لک بهترین دروازه‌بان آسیا شد

 

 

تگ ها


محمد حسین کنعانی زادگان پرسپولیس تهران سعید آقایی الریان فوتبال ایران شجاع خلیل‌زاده قطر فوتبال