کنعانی‌زادگان دوباره در تیم ملی؟ مشخص نیست

سخنگوی فدراسیون فوتبال نسبت به عدم حضور نام لژیونر فوتبال ایران در فهرست جدید تیم ملی و البته محرومیت اسکوچیچ پاسخ‌هایی را به اصحاب رسانه داد....

به گزارش "ورزش سه" بعد از حواشی جنجالی پیش‌آمده برای حسین کنعانی‌زادگان و نشر سریع آن در فضای مجازی، فدراسیون فوتبال موضع سکوت را در پیش گرفت و هیچ تایید یا ردی درباره حذف نام کنعانی‌زادگان از فهرست جدید تیم ملی از سوی مسئولان فدراسیون انجام نشد.

با این‌حال گمانه‌زنی رسانه‌ها اینگونه بود که احتمالاً غایب جدید فهرست تیم ملی، حسین کنعانی‌زادگان مدافع شاغل در لیگ ستارگان قطر و تیم الاهلی خواهد بود؛ تیم ملی در بهمن‌ماه باید در دو مسابقه حساس و سرنوشت‌ساز در راه صعود به جام جهانی مقابل عراق و امارات به میدان برود و تصمیم اسکوچیچ برای خط قرمز کشیدن روی نام کنعانی‌زادگان گویا هنوز مشخص نشده است.

برای نخستین‌بار شخصی از سوی فدراسیون فوتبال نسبت به این موضوع واکنش داشت و حسین شریفی سخنگوی فدراسیون فوتبال امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره حضور یا عدم حضور کنعانی‌زادگان در فهرست جدید تیم ملی این‌طور گفت: من در جریان ماجرای کنعانی‌زادگان نیستم چون لیست تیم ملی هنوز اعلام نشده است؛ بازیکنان مدنظر کادر فنی تیم ملی به زودی مشخص می‌شود.

شریفی در بخش پایانی صحبت‌های مفصل امروز خود در پایان نشست هیات‌رئیسه، به ماجرای محرومیت اسکوچیچ از حضور روی نیمکت تیم ملی در دیدار با عراق هم واکنش داشت و در این‌باره توضیحاتی را ارائه کرد.

حسین شریفی ضمن اعلام خبر پیگیری و استعلام این محرومیت از سوی فدراسیون فوتبال گفت: روزی که تیم ملی فوتبال کشورمان از اردن به تهران برگشت به شدت پیگیر بودم تا هرچه سریع‌تر حکم دراگان اسکوچیچ را بگیرم و اعلام کنم؛ در سریع‌ترین زمان گفتیم که سرمربی تیم ملی بایت رفتارش در دیدار با لبنان پنج هزار فرانک سوئیس جریمه شد و به خاطر دریافت کارت قرمز در امان مقابل سوریه محرومیت را سپری کرد.

وی افزود: این حکمِ اخیر با تاخیر اعلام شده و تا جایی که می‌دانم چنین چیزی وجود ندارد و محرومیت سپری شده است؛ جواب استعلام هم از فیفا بیاید اعلام می‌کنیم اما هنوز پاسخش نیامده است و زمانش را نمی‌دانیم.

تگ ها


تیم ملی ایران محمد حسین کنعانی زادگان