کنعانی‌زادگان و شرح عجیب برای پنالتی از دست رفته!

مدافع تیم پرسپولیس با انتشار پستی عجیب، ماجرای از دست دادن پنالتی در بازی با گوای هند را شرح داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دیدار تیم‌های پرسپولیس و گوای هند در حالی با برتری ۲-۱ قرمزها به اتمام رسید که شاگردان یحیی گل‌محمدی فرصت این را داشتند تا در پایان نیمه اول گل سوم را هم بزنند اما برخلاف پنالتی اول، محمدحسین کنعانی زادگان مدافع شماره شش قرمزها پشت توپ ایستاد و این بار کادرفنی اجازه داد او ضربه را بزند.

کنعانی که سابقه گل کردن پنالتی در بازی با النصر عربستان را داشت، شوت خود را محکم به وسط دروازه زد و در حالی که تصور می‌شد سینگ گلر جوان هندی ها با پرش به کناره ها فریب بخورد و دروازه اش باز شود اما این اتفاق رخ نداد و او با پا به خوبی این پنالتی را مهار کرد تا مدافع سرخ ها مغموم و ناراحت شود.

پس از بازی انتقادات بسیار زیادی از سوی هواداران پرسپولیس نسبت به کنعانی انجام شد. آن‌ها معتقد بودند که باتوجه به تصمیم کادرفنی، پنالتی زن اول تیم باید پشت توپ می‌ایستاد و وقتی ترابی در این راه موفق بوده، دلیلی برای تغییر زننده ضربه وجود ندارد. در این بین البته حامیان کنعانی‌زادگان هم بودند که با اشاره به نتیجه بازی، انتقادات را سخت‌گیرانه قلمداد می‌کردند.

حالا چند ساعت پس از پایان بازی، کنعانی‌زادگان با انتشار پستی در اینستاگرام، دلیل زدن ضربه به وسط دروازه را توضیه زنده یاد علی انصاریان دانسته است. او نوشت: «دلم تنگه برات داش علی. امروز ۷۵ روز شد که نداریمت. یادته گفتی پنالتی بزن حسین. نترس حسین... گفتی دلت قرض باشه. محکم برو پشت توپ. گفتم من بغل پا به گوشه دروازه می‌زنم گفتی محکم بزن وسط.»

وی افزود: «چند بازی می‌خوام یک پنالتی به سبک مورد علاقت بزنم و تقدیمت کنم. نه این که بخوام خودنمایی کنم که من ذره ای در مقابل هوادار نیستم. این هوادار حسین کنعانی رو ساخته و هیچوقت فراموش نمیکنم. داش‌علی دعا کن، برای من و برای تیم.»

این پست که حدود ۲۰۰ هزار لایک نیز به خود گرفته، با کامنت های متفاوتی نیز از سوی هواداران پرسپولیس مواجه شده است. عده‌ای از آن‌ها اعتقاد دارند که کنعانی‌زادگان نباید این ادعا را در مورد علی انصاریان مطرح می‌کرد که امکان صحبت درباره آن برایش ممکن نیست و بخشی دیگر هم باتوجه به نیت مدافع پرسپولیس، به حمایت از او پرداخته‌اند.

آنچه که باعث برخی نارضایتی ها از تصمیم کنعانی شده، فشاری است که در نیمه دوم و بعد از هدر دادن این پنالتی ممکن بود روی دروازه پرسپولیس بیاید و برد قاطع این تیم را با یک نتیجه شکننده تغییر دهد.

از طرف دیگر در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ بازی رودررو اهمیتی ندارد و تفاضل گل در اولویت است. بنابراین گلزنی کنعانی زادگان می‌توانست مسیر صعود قرمزها را هموارتر کند.

بیشتر بخوانید:

دومین همکاری سیامک و آل کثیر با پرچم آفساید

سیدجلال، آقای گل پرسپولیس شد!

 

 

تگ ها


پرسپولیس تهران محمد حسین کنعانی زادگان فوتبال ایران پرسپولیس AFC Champions League فوتبال