کوتینیو: به همبازی بودن با مسی و اینیستا افتخار می‌کنم.

فیلیپ کوتینیو در کنار بازیکنان اسطورهای مثل مسی و اینیستا، دورانی رویایی را در بارسلونا سپری میکند ......

فیلیپ کوتینیو در کنار بازیکنان اسطوره‌ای مثل مسی و اینیستا، دورانی رویایی را در بارسلونا سپری می‌کند. انتقال او در ماه ژانویه به نیوکمپ این بازی‌ساز 25 ساله را در کهکشان ستارگان بارسا قرار داد و البته مبلغ 160 میلیون یورویی قراردادش برای جداکردن او از لیورپول و ترغیب او برای پیوستن به بارسا بی‌تاثیر نبود. از زمانی که در تابستان 2017 اولین صحبت‌ها برای انتقالش به بارسا به میان آمد، کوتینیو که می‌خواست توانایی‌هایش را در بالاترین سطح فوتبال محک بزند هیچ تلاشی برای مخفی کردن میلش به رفتن به بارسا نکرد.

          او بالاخره به آرزویش رسید و اعتراف می‌کند که هنوز باید با نیشگونی به خودش یادآوری کند که خواب نیست و در کنار بزرگان فوتبال روز جهان که افتخاراتشان بردن توپ طلا و قهرمانی جام جهانی است بازی می‌کند. کوتینیو می‌گوید: «حس خیلی خوبی است که در رختکن چشم بچرخانی و آندرس، لئو، لوئیس (سوارز) و سرخیو بوسکتز و دیگران را ببینی. آن‌ها بازیکنانی هستند که من یا در تلویزیون بازیشان را می‌دیدم و یا با آن‌ها در پلی‌استیشن بازی می‌کردم؛ حالا با آن‌ها در یک رختکن هستم و این حس فوق‌العاده‌ای به من می‌دهد. آندرس نابغه‌ای است که شریک شدن رختکن با او برای من افتخاری بزرگ است. امیدوارم چیزهای زیادی از او یاد بگیرم. بدون شک فقط یک اینیستا وجود دارد. من به اینجا آمده‌ام تا تاریخ خودم را بسازم و البته از این بازیکنان بزرگ درس بگیرم».

          کوتینیو ادامه می‌دهد: «من هم مثل هر کس دیگری فکر می‌کردم که مسی بهترین بازیکن جهان است و حالا فوق‌العاده مفتخرم که با این بازیکن بزرگ همبازی شده‌ام. دیدن تمرینات و بازی او تجربیات بزرگی هستند ... او طوری بازی را از این رو به آن رو می‌کند که غیر قابل باور است. از لحاظ فردی او شخصیتی سر به زیر دارد و مثل بقیه بازیکنان خیلی گرم به من خوش آمد گفت که من را شوکه کرد، چون او را مثل یک فرد واقعی دیدم».

او درباره سوارز گفت: «لوئیس را چند وقتی است که می‌شناسم، ما در انگلستان همبازی و دوست بودیم. قبل از آمدنم به اینجا خیلی با هم حرف می‌زدیم و وقتی به اینجا آمدم او کمک زیادی به من کرد تا جا بیفتم. او یک بازیکن فوق‌العاده است. او همیشه گل می‌زند، به حریف فشار می‌آورد، برای توپ می‌جنگد، او یک ستاره تمام عیار است».

کوتینیو این‌طور ادامه می‌دهد: «من همیشه گفته‌ام که دوست دارم سخت تلاش کنم تا بتوانم رشد کنم، یاد بگیرم و پیشرفت کنم. من عاشق فوتبال بازی کردن هستم و وقتی وارد زمین می‌شوم تمام توانم را به کار می‌گیرم تا به تیم کمک کنم. تصمیم‌گیری درباره پستم در زمین به عهده مربی است. من به اینجا آمده‌ام تا هم یاد بگیرم و هم با استفاده از استیل فوتبالم چیزی به تیم اضافه کنم. مهمترین موضوع برای من در مدتی که اینجا هستم بردن عناوین مختلف است. رویای من برای بازی با این پیراهن خوشحال کردن طرفداران باشگاه، بردن عناوین قهرمانی و لذت بردن از بازی برای بارسا است».

تگ ها


فیلیپه کوتینیو بارسلونا لالیگا فوتبال