کولاکوویچ: با درخواست من در فدراسیون جهانی والیبال موافقت شد

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: درخواست تغییر قانون استفاده از ۱۲ بازیکن را برای فدراسیون جهانی ارسال کردم و خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفت ......

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: درخواست تغییر قانون استفاده از ۱۲ بازیکن را برای فدراسیون جهانی ارسال کردم و خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفت.

کشورهای ایتالیا و بلغارستان به عنوان برگزارکنندگان مسابقات والیبال قهرمانی جهان 2018 قصد داشتند از قانون عجیبی در این مسابقات استفاده کنند.

طبق این قانون که مورد اعتراض برخی مربیان و بازیکنان نیز قرار گرفته بود، سرمربی هر تیم قبل از بازی باید از بین 14 بازیکن خود، نام 12 بازیکن را داوران اعلام کند و تنها حق دارد از همین 12 بازیکن در طول مسابقه استفاده کند. به همین دلیل، یک لیبرو و یک دریافت کننده به اجبار باید از جایگاه تماشاگران، بازی تیم خود را تماشا کنند.

ویتال هاینن، سرمربی تیم ملی والیبال لهستان در این مورد گفت: تعدادی از مربیان تیم‌های ملی، نامه‌ای به برگزارکنندگان مسابقات قهرمانی جهان فرستاده‌ و خواستار تغییر قانون استفاده از 12 بازیکن در طول بازی هستند. در سال‌های قبل نیز چنین مشکلی وجود داشت که تقاضای مربیان از کمیته برگزاری مسابقات، باعث لغو آن شد.

ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران اظهار داشت: من نیز درخواست تغییر قانون استفاده از 12 بازیکن را برای فدراسیون جهانی ارسال کردم و خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفت. در کتاب راهنمای جدید مسابقات قهرمانی جهان، قانون استفاده از 12 بازیکن، حذف شده است.

مسابقات والیبال قهرمانی جهان از روز یکشنبه 18 شهریور در ایتالیا و بلغارستان آغاز خواهد شد و تیم ملی ایران روز 26 شهریور در شهر وارنا به مصاف تیم ملی لهستان می‌رود. کوبا، فنلاند، پورتوریکو و بلغارستان دیگر هم‌تیمی‌های ایران در گروه D هستند.

تگ ها


والیبال