کولاکوویچ: برای صعود منتظر دیگران نماندیم

ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران پس از قطعی شدن صعود ایران به مرحله نهای لیگ م...

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: برای صعود به مرحله نهایی لیگ ملت‌های 2019 منتظر سایر تیم‌ها و نتایج نماندیم.

به گزارش مدال، تیم ملی والیبال ایران با هدایت ایگور کولاکوویچ بعد از کسب پیروزی برابر صربستان حضور خود در مرحله نهایی را قطعی کرد. سرمربی تیم ملی در پایان این دیدار درمورد مسائل مختلف صحبت کرد که اظهارات وی را در ادامه می‌خوانید:

* تیم شما در پلودیوو بلیت شیکاگو را گرفت؛ هرچند خیلی‌ها منتظر آن در اردبیل بودند.
من اول باید بگویم در اردبیل چه اتفاقی افتاد. آن هفته به خاطر اشتباه  سایت fivb که نوشته بود ایران صعودش به دور نهایی قطعی شده، بچه ها به خاطر اینکه فکر می کردند صعود کردیم انرژی  مبارزه خود را قبل از بازی با فرانسه از دست دادند، به خاطر همین کار  خیلی سختی داشتیم تا آنها را برگردانیم به راهی که ازقبل در آن بودیم. امشب تیم صربستان با بهترین ترکیب برابر ما قرار گرفت. ما بردیم اما کمی تحت فشار بودیم. پوئن به پوئن بازی کردیم و پله به پله ، بدون اینکه تسلیم شویم. در این دیدار غفور و موسوی با وجود درد مقاومت زیادی از خود نشان دادند. غفور با درد کف پایش بازی کرد و به همین دلیل به سختی حضور در جمع 6 تیم را نهایی کردیم. از صعود به مرحله نهایی بسیار خوشحال هستم. منتظر نماندیم که دیگران این کار(قطعی کردن صعود ایران) را انجام دهند و امشب بالاخره صعود کردیم.

* قرار گرفتن مقابل تیم ملی کشورتان سخت نبود.
من حالا با تمام قلب خود با تیم ‌ملی ایران ارتباط گرفته ام و به خاطر همین دیگر خیلی مساله خاصی نیست که جلوی صربستان قرار بگیرم. فقط به این فکر می‌کردم که یک تیم قوی یعنی صربستان را بردیم.

* از بازی راضی بودید؟
بله ، چرا که بازی مشکلی را بردیم. البته مطمئن بودم می توانستیم بهتر بازی کنیم اما یکسری محدویت ها مثل مصدومیت غفور را داشتیم. آنها چیزی برای از دست دادن نداشتند و ریلکس بازی می‌کردند. تیم ما تحت فشار بود. اما بعداز صحبت با مربیان و بازیکنان صربستان آنها از دریافت تیم ما سورپرایز شده بودند؛ حتی یک امتیاز مستقیم نیز به آنها ندادیم.

* با این حساب برای دو بازی دیگر ترکیب تیم تغییر می‌کند؟ 
تمام تیم؛ بازیکنان ذخیره شایستگی یک بازی خوب را برابر تماشاگران زیاد دارند و بازیکنانی که امشب بازی کردند هم باید استراحت کنند.

اخبار مرتبط:
خلاصه والیبال ایران 3 - 1 صربستان/ ویدیو
ایران 3 - 1 صربستان/ صعود قطعی شاگردان کولاکوویچ به مرحله نهایی

تگ ها


تیم ملی والیبال تیم ملی والیبال ایران ایگور کولاکوویچ لیگ ملت های والیبال لیگ ملت های والیبال 2019 والیبال