Banner

کولاکوویچ بعد از المپیک هم سرمربی ایران است؟

تعویق لیگ ملت های والیبال ۲۰۲۰ با توجه به پایان قرارداد کولاکوویچ بعد از المپیک دردسرهایی را برای فدراسیون به وجود آورده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در شرایطی که قرارداد ایگور کولاکوویچ، سرمربی مونته نگرویی تیم ملی والیبال با فدراسیون ایران از سال ۲۰۱۷ و به صورت ۲+۲ امضا شد، این مربی توانست در پایان ۲ ساله اول، نظر مدیران فدراسیون را برای تمدید قرارداد تا پایان المپیک ۲۰۲۰ جلب کند.


لیگ ملت های والیبال ۲۰۲۰ هم قرار بود قبل از المپیک برگزار شود و سپس کولاکوویچ تیمش را راهی المپیک توکیو کند، اما با توجه به شیوع ویروس کرونا، فدراسیون جهانی این رقابت ها را به بعد از المپیک موکول کرد. حالا این دغدغه برای فدراسیون ایجاد شده که کولاکوویچ بعد از پایان قراردادش نمی تواند در لیگ ملت ها روی نیمکت تیم ملی بنشیند. 


البته برخی هم از احتمال لغو کلی لیگ ملت های ۲۰۲۰ خبر می دهند که این موضوع فدراسیون را دچار سردرگمی کرده است. 


امیر خوش‌خبر درباره قرارداد سرمربی تیم ملی که تا پایان بازی‌های المپیک است و نحوه حضور این مربی در لیگ ملت‌ها که قرار است بعد از المپیک برگزار شود، گفت: والیبال ایران، رویداد بسیار مهمی همانند المپیک را پیش رو دارد و بازیکنان اصلاً به این موضوع فکر نمی‌کنند که قرارداد سرمربی تا چه زمانی است. هدف‌گذاری والیبال، فعلاً المپیک است و فقط به آن فکر می‌کنیم. این که بعد از المپیک هدایت تیم ملی از سوی چه کسی انجام شود، تصمیمی است که فدراسیون باید در هیئت رئیسه خود بگیرد و فعلاً به آن فکر نمی‌کنیم. 


وی افزود: قرارداد کولاکوویچ تا پایان المپیک است و قطعاً کسانی که باید در این خصوص تصمیم‌گیری کنند، بهترین تصمیم را برای والیبال ایران خواهند گرفت. اگر فدراسیون تصمیم بگیرد که تا پایان مسابقات سال ۲۰۲۰ با کولاکوویچ همکاری داشته باشد، قطعاً می‌توان با یک متمم این مشکل را حل کرد.


سرپرست تیم ملی والیبال در پایان گفت: هرچند لیگ ملت‌ها امسال در سایه المپیک است، اما فدراسیون جهانی، به دلیل درآمدزایی نگاهی ویژه به این رقابت‌ها دارد و برگزاری قدرتمند این مسابقات، برای FIVB اهمیت بسیاری دارد.

بیشتر بخوانید:

بلاتکلیفی لژیونرهای والیبال در اروپا و آمریکا

زمان آغاز تمرینات تیم ملی والیبال مشخص شد

تگ ها


تیم ملی والیبال ایران والیبال ایگور کولاکویچ والیبال