Banner

کولاکوویچ: تیم‌ملی شرایط خوبی ندارد/ لیست نهایی را اعلام نکرده‌ایم!

تمرین تیم‌ملی والیبال کشورمان در سالن فدراسیون از ساعت ۱۷ برگزار شد و ایگور کولاکوویچ پس از پایان تمرین در مورد شرایط شاگردانش و بازی‌های پیش‌رو صحبت کرد...

تمرینات تیم‌ملی والیبال در سالن فدراسیون برگزار شد.

به گزارش مدال، عصر امروز (یک‌شنبه) ۱۳ مرداد ماه ۱۳۹۸ پس از تمرین تیم‌ ملی نوجوانان والیبال در سالن فدراسیون، از ساعت ۱۷ تا ۱۹ ملی پوشان تیم بزرگسالان آخرین تمرینات خود را پیش از اعزام به مرحله اول مسابقات انتخابی المپیک در روسیه، زیر نظر ایگور کولاکوویچ و با حضور اصحاب رسانه و فرهاد ظریف لیبروی اسبق تیم ملی پیگیری کردند.
در آغاز تمرینات امروز، ملی‌پوشان ابتدا با استفاده از کش‌های مخصوص، حرکات کششی و کار سبک با توپ گرم کرده و خود را برای شروع تمرینات اصلی آماده کردند.
سپس مربیان تیم ملی با دستور کولاکوویچ طنابی را به دو سر تور وصل کردند تا ارتفاع تور بالاتر رود و بازیکنان زدن آبشار از ارتفاع بالا را تمرین کنند.
پس از آن ملی‌پوشان به دو تیم تقسیم شده و مشغول مرور کارهای تکنیکی شدند که مربیان تیم‌ ملی با انداختن سریع توپ به زمین مانع استراحت بازیکنان میشدند و همین موضوع فشار تمرین را چند برابر کرده بود.
در نیم ساعت پایانی تمرین امروز ملی‌پوشان، فرهاد ظریف لیبروی سابق تیم ملی نیز در سالن فدراسیون‌ والیبال حاضر شد تا از نزدیک تمرین سروقامتان ایران را تماشا کند.
در ادامه ملی‌ پوشان والیبال سبک قدیم را بازی کردند، به گونه‌ای که هر تیم باید یک امتیاز را با سرویس خود و سپس یک امتیاز را از سرویس تیم مقابل به دست می‌آورد تا در مجموع یک امتیاز برای آن‌ تیم محاسبه شود.
در جریان بازی تمرینی دو تیم، به دلیل مصدومیت سعید معروف کاپیتان و پاسور تیم ملی، تمرین برای دقایقی تعطیل شد تا افروزی مداوای لازم را ‌روی مچ پای او انجام دهد. پس از مداوای پزشک تیم ملی، معروف به تمرین اضافه شد.
ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران در پایان تمرین امروز ملی‌پوشان در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: در واقع باید بگوییم شرایط تیم چندان خوب نیست چون برخی ناهماهنگی در تیم وجود دارد و برخی ناآماده و برخی مصدوم هستند که همین مسائل ناهماهنگی‌هایی را به وجود آورده است.
او در پاسخ به این سوال که آیا ایران می‌تواند در روسیه کسب سهمیه المپیک کند؟ اظهار کرد: ما این شانس را داریم و باید تلاش کنیم. مسیر طولانی است و اولین مرحله در روسیه است که باید مبارزه کنیم و به نتیجه برسیم.
کولاکوویچ درباره حریفان ایران در بازی‌های مرحله نخست انتخابی المپیک نیز گفت: قطعا روسیه قوی‌ترین حریف ما است، اما ما با کوبا در رقابت‌های جهانی هم مشکل داشتیم. شاید مکزیک تیم قدرتمندی نباشد اما او نیز حریف ما است و باید آن‌ها را مدنظر داشته باشیم. همانطور که گفتم همه مراحل برای رسیدن به المپیک مهم هستند. روسیه در این مرحله میزبان بوده و شرایط خاصی دارد.
او در مورد لغو اردوی بلغارستان و حواشی موجود در فدراسیون گفت: در جایگاهی نیستم که نظر بدهم اما ناهماهنگی‌هایی در مورد مصدومان وجود دارد و اگر می‌رفتیم شاید چندان به کارمان نمی‌آمد. فکر می‌کنم درست بود که به بلغارستان نرویم. به شایعات ورود نمی‌کنم چون در جایگاهی نیستم که بخواهم در مورد آن حرف بزنم. همه بازیکنان حضور دارند و تمرین می‌کنند.
سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که آیا با این شرایط موجود اگر به عقب برگردیم بازهم با تمام قوا در لیگ ملت‌ها شرکت می‌کنید، توضیح داد: ما مبارزه کردیم تا به مرحله نهایی برسیم. نتایج بدی نگرفتیم و می‌توانستم برزیل را هم شکست بدهیم. برزیل روز گذشته در جام واگنر لهستان را شکست داد و نمی‌توان مسابقات را پیش بینی کرد. البته امتیازات بزرگی برای والیبال ایران کسب شد و درآمدزایی خوبی هم برای ایران داشت. این را باید یک موفقیت دانست. شانس حضور در فینال را داشتیم و از این موضوع هم استفاده کردیم.
او در پایان در پاسخ به این سوال که چرا با وجود دعوت نشدن چپرلی، توخته و کاظمی به تیم ملی در تمرین امروز حضور داشتند؟ اظهار کرد: آن‌ها در لیست ۲۵ نفره حضور دارند و ما لیست نهایی را فعلا اعلام نکرده‌ایم، احتمالا اشتباهی در اطلاع رسانی‌ها از سوی فدراسیون وجود دارد که این سوء تفاهم را ایجاد کرده است.

بیشتر بخوانید:

آزمون سخت نوراللهی؛ شماره 8 یک گام تا تکامل

تگ ها


تیم ملی والیبال ایران ایگور کولاکوویچ اخبار والیبال والیبال