کولاکوویچ: محکوم به المپیکی شدن هستیم

ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم‌ملی والیبال ایران در مورد شرایط این تیم برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک صحبت کرد....

به گزارش مدال، ایگور کولاکوویچ در حاشیه تمرین عصر امروز تیم ملی والیبال در جمع خبرنگاران حضور پیدا کرد و درمورد شرایط ملی‌پوشان در آستانه حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک اظهار داشت: خود شما هم ‌واقف‌ هستید که‌ در کنار اهمیت بازی‌های المپیک‌، مسابقات‌ مقدماتی هم بسیار سخت و دشوار هستند و در این مسابقات هر تیمی‌ می‌تواند شگفتی بیافریند. ما‌ از‌ وقتی اردو را آغاز کردیم با تعطیلی لیگ بازیکنان داخلی را در اختیار داشتیم ‌و به مرور لژیونرها اضافه شدند تا خودمان را آماده کنیم. بازیکنان نیز از روز اول با انگیزه هستند و اهمیت این‌ مسابقات را می‌دانند.
او افزود: همه‌ کشورها‌ می‌خواهند در رقابت‌های انتخابی المپیک پنجه به‌ پنجه بازی‌ کنند و کار راحتی نداریم، اما سعی می‌کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم.
سرمربی تیم‌ ملی والیبال ایران درباره مصدومیت‌ غفور نیز گفت: در‌ واقع همه‌ می‌دانیم ‌که‌ مصدومیت‌ جز جدا نشدنی ‌ورزش است و‌ من اگر‌ بخواهم رقابت یا تیمی را مقصر بدانم بی‌انصافی است. غفور در ایتالیا مصدوم شد و با توجه به معایناتی هم که صورت گرفت مسئولان تیم لوبه ‌متوجه‌ نشدند و او باز هم در مسابقات مختلف بازی ‌کرد. به همین دلیل مصدومیت او افزایش‌ یافت‌ و الان او را در اختیار نداریم.
وی همچنین درباره فرهاد قائمی اظهار کرد: قائمی هم‌ در بازی‌های لیگ ایران مصدوم شد، در کل‌ باید از همه بازیکنان‌ راضی باشیم ‌و‌ مشکل آنچنانی وجود ندارد، باید با داشته‌های خود بجنگیم.
کولاکوویچ ادامه داد: تقویم فدراسیون‌ جهانی بسیار فشرده است و علنا زمان برای ریکاوری بسیار کم است، این رقابت‌های متعدد باعث می‌شود اسامی بزرگ دنیا هم مصدوم شوند که این موضوع برای بازیکنان‌ ما‌ نیز اتفاق افتاد.
او در مورد شانس ایران برای صعود به المپیک نیز گفت: در‌ واقع همه ما ایمان داریم ‌که‌ می‌توانیم به المپیک برسیم ‌و‌ اگر امید نبود اینجا نبودیم، اما اعتقاد عمیقی داریم و محکوم به المپیکی شدن هستیم.
کولاکوویچ در مورد نبود بازی‌ تدارکاتی برای تیم‌ملی ایران‌ نیز‌ گفت: ما برای تیم‌های مصر، تونس و قطر دعوت‌نامه فرستادیم‌ که‌ قبول نکردند و با فرانسه هم حرف زدیم ولی گفتند ما برویم‌ آنجا و در ماه‌ ژانویه بازی‌ کنیم که به درد ما نمی‌خورد، لذا ناهماهنگی وجود داشت و نشد که بازی‌ تدارکاتی داشته باشیم.
او در پایان‌ گفت: متوجه مصدومیت غفور و قائمی شدیم و به همین دلیل با توجه به استراحت محمودی، مجبور شدیم از او استفاده‌ کنیم‌، اما مطمئنم او به تیم ‌ما کمک خواهد کرد و الان هم از او راضی هستیم.

بیشتر بخوانید:

پادشاه تمام‌نشدنی NBA؛ ثبت رکوردی جدید از لبرون جیمز

تگ ها


اخبار والیبال تیم ملی والیبال ایران ایگور کولاکوویچ فرهاد قائمی انتخابی المپیک 2020 والیبال