کولاکوویچ نرفته؛ ولاسکو هم نمی آید!

حدود ۱۰ روز از خبر قطع همکاری فدراسیون والیبال با کولاکوویچ می گذرد، اما همچنان نه قرارداد مربی قبلی فسخ شده و نه حرفی از سرمربی جدید مطرح است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تصور این بود که تیم ملی والیبال سال شلوغی را پیش رو داشته باشد و بعد از پشت سر گذاشتن لیگ ملت های ۲۰۲۰ خودش را برای المپیک آماده کند، اما شیوع کرونا در سراسر جهان باعث شد تا همه برنامه ها به هم بریزد.


بعد از اعلام رسمی تعویق یک ساله المپیک توکیو، فدراسیون والیبال تصمیم گرفت به همکاری با ایگور کولاکوویچ چند ماه پیش از اتمام قراردادش پایان دهد چون هیچ رویدادی در ماههای آینده برگزار نمی شود.


حدود ۱۰ روز قبل بود که امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی و محمدرضا داورزنی رییس فدراسیون در رسانه ها این موضوع را تایید کردند و از مذاکره با کولاکوویچ برای فسخ قرارداد خبر دادند.


از سوی دیگر ایگور کولاکوویچ هم این موضوع را در گفت و گو با "ورزش سه" تایید کرد تا مشخص شود مذاکرات برای پایان همکاری مربی مونته نگرویی و فدراسیون ایران آغاز شده است.


جالب اینکه فدراسیون والیبال هیچ خبر رسمی روی سایت خود منتشر نکرد و طی روزهای اخیر هم داورزنی و خوش خبر سیاست سکوت را در پیش گرفتند. مشخص نیست فسخ قرارداد کولاکوویچ در چه مرحله ای قرار دارد؛ در حالی که خوش خبر در صحبت های خود از برخورد منطقی این مربی با خواسته فدراسیون خبر داده بود.


برخی شنیده ها حاکی از این است که کولاکوویچ هم به خاطر آینده کاری خود از انتشار خبر اخراج او در رسانه های ایرانی و عدم واکنش رسمی فدراسیون ناراحت شده و معتقد است باید فدراسیون درباره یک توافق دوطرفه برای فسخ قرارداد شفاف سازی کند.


از سوی دیگر گمانه زنی ها پیرامون آینده نیمکت تیم ملی هم زیاد است. با اینکه خوش خبر رسما در گفت و گو با "ورزش سه" تاکید کرد که یک مربی خارجی سطح بالا جانشین کولاکوویچ برای المپیک می شود، برخی کارشناسان اعتقاد دارند مربیان ایرانی هم می توانند هدایت تیم ملی را برعهده بگیرند.


همچنین تعداد زیادی از طرفداران والیبال که هنوز هم دوران درخشان خولیو ولاسکو را به یاد دارند، خواستار بازگشت این مربی آرژانتینی هستند. البته این اتفاق تقریبا بعید به نظر می رسد چون ولاسکو چند سالی است از مربیگری خداحافظی کرده و در تیم های پایه والیبال ایتالیا به عنوان مدیرفنی فعالیت می کند.


البته به نظر می رسد ابتدا فدراسیون باید تکلیف قرارداد ایگور کولاکوویچ را مشخص کند چون او هنوز رسما سرمربی تیم ملی والیبال ایران است و تا پایان تابستان هم قرارداد دارد.


به نظر می رسد فدراسیون ایران هم منتظر اعلام برنامه از سوی فدراسیون جهانی است تا در ابتدا مشخص شود لیگ ملت های ۲۰۲۰ برگزار می شود یا خیر. این موضوع در مذاکره با سرمربی بعدی قطعا تاثیر بسزایی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

تکلیف لیگ ملت‌های والیبال مشخص می‌شود

لیبروی تیم ملی والیبال صربستان بر کرونا غلبه کرد

 

 

تگ ها


والیبال تیم ملی والیبال ایران ایگور کولاکویچ والیبال