کولیبالی: العین مثل ما از پنجره نقل و انتقالات محروم نبود!

تیم فولاد ایران باید در دیدار حساس پلی‌اف لیگ قهرمانان آسیا در ریاض به مصاف العین امارات برود، دیداری حساس، سخت و نفس‌گیر....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، موسی کولیبالی مدافع اهل مالی فولاد را باید یکی از پایه‌های موفقیت خط دفاع این تیم در دو فصل اخیر بدانیم؛ بازیکنی که به غیر از انجام وظایف تدافعی در گلزنی هم بازیکن موفقی به شمار می‌آید و حضورش در محوطه جریمه حریفان یکی از نقاط قوت اوست. او که با وجود سالها حضورش در فوتبال ایران کم تن به مصاحبه می‌دهد در گفت‌وگو با میزان درباره آخرین وضعیت فولاد پیش از دیدار برابر العین امارات شرایط این تیم در لیگ برتر و رقابت در جدول رده‌بندی صحبت کرد.

*اگر موافق باشی با این سوال شروع کنیم که چرا انقدر کم مصاحبه می‌کنی؟

راستش را بخواهید من بعنوان بازیکن حرفه‌ای مسئولیت دارم برای تیمم بازی کنم نه اینکه حرف بزنم. هر وقت لازم بوده برای دفاع از تیم صحبت کرده‌ام اما همیشه سعی‌ام این بوده به فوتبال و وظیفه‌ای که سرمربی از من خواسته عمل کنم. فکر می‌کنم اینطور بیشتر می‌توانم تمرکز کنم و مفیدتر باشم.

*در این دو سال اخیر تو به همراه فولاد روزهای خوبی داشته‌ای.

بله حرف شما درست است. ما در این مدت شرایط خوبی داشته‌ایم. اگر حقیقت را بخواهید باید بگویم پارسال کسی از ما توقع نداشت آن نتایج را کسب کنیم و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کنیم اما ما به خودمان ایمان داشتیم و می‌دانستیم چه می‌خواهیم و در آخر هم نتایجی کسب شد که فولاد پس از مدت‌ها توانست سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را بگیرد.

*این فصل برای شما چطور پیش رفته؟ فکر می‌کنید می‌توانید نتایج فصل قبل را تکرار کنید؟

تا الان از نظر فنی همه چیز خوب پیش رفته اما مشکل فولاد بدشانسی است. دیدید که استقلال را در اهواز بردیم یا سپاهان را در اصفهان متوقف کردیم اما در بازی برابر پرسپولیس و دیدار برگشت برابر استقلال بدشانس بودیم. اینها فقط یکی دو نمونه از بدشانسی‌های این فصل ماست. درباره داوری‌ها هم صحبت نکنم بهتر است اما همین قدر بگویم که فولاد امسال خیلی بدشانس بود و اگر می‌توانستیم بهتر از فرصتهایمان استفاده کنیم مطمئنم الان یا در لیگ اول بودیم یا دوم. اکنون توقع‌مان از خودمان بیشتر است. اعتماد به نفسی که جواد نکونام به بازیکنان داده باعث شده هر روز از خودمان بیشتر بخواهیم. ما در حال حاضر تیم چهارم جدول هستیم در جام حذفی هم به یک چهارم صعود کرده‌ایم و در لیگ قهرمانان آسیا هم در مرحله پلی‌اف هستیم. این نتایج یعنی که فولاد خیلی خوب کار کرده و رضایت هواداران هم این را به خوبی نشان می‌دهد.

*البته با توجه به محرومیت فولاد در فصل نقل و انتقالات کار سختی در ادامه راه دارید.

حتما همینطور است. سال قبل در نیم فصل بازیکنان جدیدی به تیم اضافه شدند که خیلی توانستند به تیم کمک کنند اما امسال در فصل نقل و انتقالات از طرف فدراسیون فوتبال محروم شدیم. البته عجیب بود که تیم‌های دیگر با شرایط مشابه ما توانستند بازیکن بگیرند اما فولاد که نماینده ایران در پلی‌اف لیگ قهرمانان آسیاست نتوانست بازیکنی جذب کند و فدراسیون پنجره ما را باز نکرد. آن هم در شرایطی که همه می‌دانند چه کار دشواری برابر العین امارات داریم.

*اگر فولاد بتواند العین را ببرد فوتبال ایران این فصل چهار تیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا خواهد داشت.

ببینید در حرف آسان است اما باید با واقعیات زندگی کنیم. العین پرافتخارترین تیم امارات است و ملی‌پوشان و بازیکنان خارجی زیادی دارد. از طرف فدراسیون فوتبال امارات هم در فصل نقل و انتقالات محروم نشده است! پس می‌بینید که شرایط ما و العین اصلا برابر نیست. توقع همه ما این بود که به فولاد کمک شود اما این اتفاق نیفتاد و ما در مسیری دشوار قرار گرفتیم. البته همانطور که گفتم سرمربی تیم به تک تک ما این اعتماد به نفس را داده که می‌توانیم هر کاری انجام دهیم. سرمربی ما کسی است که بیشترین بازی ملی را برای فوتبال ایران انجام داده و سالها در بالاترین سطح فوتبال دنیا بازی کرده و این تجربه بین‌المللی قطعا به کمک ما می‌آید. باید این را بگویم در این سالهایی که در فوتبال ایران حضور دارم، تیم فعلی فولاد را از همه متفاوت‌تر دیده‌ام. در این تیم هر چیزی سر جای خودش است و تیمی کاملا حرفه‌ای، با مربی بسیار دقیق و حرفه‌ای است. تلاش‌مان این است در این وضعیت ناعادلانه‌ای که گرفتارمان کرده‌اند بهترین عملکرد را داشته باشیم و هواداران را خوشحال‌تر کنیم.

بیشتر بخوانید:

آخرین بازی العین پیش از نبرد با فولاد

شکست العین در الکلاسیکو پیش از تقابل با فولاد

 

 

تگ ها


فولاد خوزستان موسی کولیبالی فوتبال