کومان: به این دلیل تلفنی عذر سوارز را خواستم

رونالدو کومان یک روز پس از انتصاب به عنوان سرمربی بارسا به لوئیس سوارز زنگ زد و گفت که در فهرست فروش قرار دارد....

به گزارش "ورزش سه"، اوایل شهریورماه بود که رسانه های اسپانیایی خبر از پایان کار لوئیس سوارز در بارسلونا دادند. خبر از این قرار بود که رونالد کومان به ستاره اروگوئه ای گفته است که برای فصل بعد روی او حساب نمی کند و اینکه باید به دنبال تیمی جدید برای خود باشد.

یک ماه بعد دوران شش ساله حضور سوارز در بارسا با ثبت ۱۹۸ گل به اتمام رسید و او راهی اتلتیکو مادرید شد.

عجیب اینکه رونالد کومان در تماسی تنها یک دقیقه ای و بدون اینکه هیچ دلیل ورزشی روشنی برای سوارز بیاورد، به وی اطلاع داده بود که باید به دنبال تیمی دیگر برای خودش باشد. در این تماس کوتاه، سوارز حرف خاصی برای گفتن نداشت و تنها به پذیرش درخواست مرد هلندی اکتفا کرد. کمی بعد مشخص شد که فروش سوارز در واقع تصمیم باشگاه بوده است.

رونالد کومان درباره اینکه چرا تلفنی به سوارز اطلاع داد که باید از بارسلونا برود، به نشریه AD گفت:« در آن زمان او در تعطیلات بود و همین موضوع کار را سخت می‌کرد. به همین دلیل من تلفن را برداشتم و حرف‌هایم را به او زدم، چرا که راه دیگری برای انجام این کار نبود.

به نظرم بهتر است که هر حرفی را مستقیماً، به شیوه‌ای شفاف و صادقانه به مخاطب خود بگویید. لوئیس سوارز در آن زمان هنوز با بارسلونا قرارداد داشت و باید درباره آینده خودش تصمیم می‌گرفت. من اما با او خیلی شفاف و صریح صحبت کردم. به نظرم در چنین شرایطی، تنها گزینه موجود این است که حرف‌تان را خیلی مستقیم و بی‌پرده به بازیکن بزنید و شرایط را برای او روشن کنید.

کومان در ادامه گفت:« قبل از همه آن اتفاقات مشخص بود که یکسری چیزها در تیم نیاز به تغییر دارد. باشگاه هم نظر مرا داشت. از نظر شیوه بازی تیم هم بازیکنان معتقد بودند که نیاز به اعمال یکسری تغییرات است. بازیکنان جوان با استعدادی مانند آنسو فاتی و پدری در بارسلونا به خوبی پیشرفت کرده‌اند و به همین دلیل من به لوئیس سوارز توصیه کردم که برود چون در حضور این بازیکنان جوان مستعد او اگر می‌ماند در این فصل فرصت زیادی برای بازی کردن به دست نمی‌آورد.»

تگ ها


رونالد کومان لوئیس سوارز اتلتیکو مادرید بارسلونا