کومان: تصاویر مسی دردناک بود؛ باید فراموشش کنیم

رونالد کومان معتقد است دیگر باید رفتن مسی را فراموش کرد هرچند که دردناک بود و اینکه امسال بیشترتمرکز بارسا روی لالیگاست و نه لیگ قهرمانان....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، فردا کار بارسلونا در فصل جدید رسما شروع می شود و این تیم در هفته نخست لالیگا میزبان رئال سوسیداد خواهد بود. بارسا برای اولین بار در ۱۷ سال اخیر دیگر لیونل مسی را در اختیار ندارد و رونالد کومان سرمربی هلندی باشگاه کاتالان بدون شک کار دشواری پیش رو خواهد داشت.

کومان اما به تیمش امیدوار است.

او در نشست خبری بازی با سوسیداد گفت:« خیلی هیجان زده ام و اینکه بار دیگر برابر هواداران که احتمالا ۲۰ یا ۲۲ هزار نفر خواهند بود به میدان می رویم، اتفاق بسیار لذتبخشی است. می دانیم سوسیداد چه تیم خوب و باکیفیتی است و آماده رقابت هستیم.»

ثبت قرارداد دیپای و اریک گارسیا:« بله، درست است. وضعیت اقتصادی باشگاه را همه می دانند و ما برای ثبت خریدهای جدید نیاز به کمک بازیکنان داشتیم تا دستمزدشان را کاهش دهند. باید از فداکاری جرارد پیکه، سرخیو بوسکتس، آلبا و سرجی روبرتو تقدیر کرد. همگی کمک کردند تا نام دیپای، میناج و گارسیا به ثبت برسد.»

جدایی مسی:« این روزها از جدایی لیونل مسی بارها صحبت شده است و البته طبیعی هم بود. بازیکنی با اثرگذاری و کیفیت او می توانست بسیار به ما کمک کند ولی دیگر او را در اختیار نداریم. حالا اما بازیکنانی دیگر هستند که خوشبینم بدرخشند. تیمی باکیفیت و قدرتمند، با جوانانی مستعد داریم و امیدورم هیجان را به هواداران برگردانند. دیگر بهانه ای نیست و از فردا لالیگا شروع می شود و باید امتیازها را کسب کنیم.»

مسی در پی اس جی:« قطعا تماشای حضور لیونل مسی در پی اس جی برای تمامی هواداران بارسا دردناک بود ولی دیگر نباید در گذشته زندگی کرد. بازیکنان جدید باید اوضاع را تغییر دهند و به شخصه هیجان زده ام و معتقدم گذشته را باید فراموش کرد و تلاش کنیم تا هواداران را از خودمان راضی نگاه داریم.»

شانس بارسا در لیگ قهرمانان:« این تورنمنت دنیایی متفاوت است و معتقدم باید بیشتر روی لالیگا تمرکز کنیم. تیمی قوی هستیم ولی داستان لیگ قهرمانان چیز دیگری است. هرچند در لیگ قهرمانان همیشه قدرتمندترین تیم ها برنده نمی شوند و ما هم شانس خواهیم داشت ولی تمرکز اصلی روی لالیگاست.»

دیپای، کوتینیو و آنسو فاتی:« به شخصه روی دیپای و درخشش او بسیار حساب کرده ام. او می تواند خیلی تعیین کننده باشد. فاتی هم مثل کوتینیو دیکر مصدوم نیست و دو تا سه هفته دیگر مهیای بازی می شود.»

گریزمان:« تمرین دادن و کار کردن با گریزمان فوق العاده لذتبخش است. بازیکنی باتجربه که معتقدم امسال می تواند بسیار بیشتر به ما کمک کند.»

تگ ها


آنتون گریزمان لیونل مسی رونالد کومان جرارد پیکه ممفیس دیپای پاری سن ژرمن فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال