کومان در آستانه تاریخ‌سازی با یک رکورد عجیب

تنها دو پیروزی بارسا در خارج از خانه می تواند رونالد کومان سرمربی هلندی این باشگاه را صاحب رکوردی تاریخی کند....

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا فصل را با هدایت رونالد کومان خوب شروع نکرد و به خصوص در خانه امتیازات حساسی را از دست داد. با تساوی خانگی اخیر برابر اتلتیکو مادرید، بارسا صاحب رکورد کمترین امتیاز در ۱۳ سال گذشته شد. از فصل ۰۹-۲۰۰۸ سابقه نداشت که بارسا تا پایان هفته ۳۵ صاحب ۷۵ امتیاز باشد. بارسا فصل ۰۸-۲۰۰۷ تا پایان هفته ۳۵ تنها ۶۴ امتیاز اندوخته بود.

بارسا تا به اینجای فصل در نوکمپ ۱۶ امتیاز از دست داده که از فصل ۰۴-۲۰۰۳ بی سابقه است. در آن فصل بارسا ۲۱ امتیاز خانگی از دست داد و با توجه به اینکه بارسا تا پایان فصل جاری تنها بازی با سلتا را در نوکمپ پیش رو دارد، آن رکورد بد دست نخورده باقی خواهد ماند.

از ۷۵ امتیاز فعلی بارسا ۳۸ امتیاز در نوکمپ کسب شده و ۳۷ امتیاز نیز در خارج از خانه. بارسا باید برابر لوانته و ایبار دو بازی بیرون خانه دیگر نیز انجام دهد و در صورت کسب ۶ امتیاز، می تواند به رکوردی تاریخی و عجیب دست پیدا کند که از سال ۱۹۲۹ یعنی شکل گیری لالیگا سابقه نداشته است.

هرگز بارسا در طول یک فصل در خارج از خانه بیشتر از ورزشگاه خانگی خود امتیاز نگرفته اما امسال این امکان فراهم شده تا رکوردی تازه پس از سال ۱۹۲۹ به ثبت برسد. حتی فصل ۴۰-۳۹ که بارسا بدترین رکورد امتیازگیری خانگی را داشت نیز این مورد رخ نداد.

بارسا فصل ۰۴-۲۰۰۳ تا آستانه ثبت این رکورد رفت ولی در نهایت فصل را با ۳۶ امتیاز خانگی و ۳۶ امتیاز بیرون خانه و در مجموع ۷۲ امتیاز به پایان برد.

تگ ها


رونالد کومان فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال