کومان در رویای تکرار یک خاطره شیرین با بارسلونا

رونالد کومان، سرمربی جدید بارسلونا قصد دارد همچون دوران بازی در قامت سرمربی نیز روزهای خوشی را با این تیم تجربه کند....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از شکست باورنکردنی بارسلونا مقابل بایرن مونیخ این باشگاه به‌سرعت کیکه ستین را برکنار کرد و از استخدام رونالد کومان با یک قرارداد دو ساله خبر داد. این هلندی ۵۷ ساله باشگاه را خیلی خوب می شناسد و شش سال را به عنوان بازیکن در نوکمپ (بین سال های ۱۹۸۹-۱۹۹۵) گذراند. در این مدت او به بخشی جدایی ناپذیر از تیم رویایی یوهان کرویف تبدیل شد و در اواخر دهه ۱۹۹۰ به عنوان دستیار لوئیز فن خال در بلوگرانا کار کرد.

برای هواداران بارسا یک لحظه ویژه در رابطه با رونالد کومان وجود دارد. ضربه آزاد او در وقت های اضافی فینال اروپا کاپ که باعث شد بارسلونا، سمپدوریا را در ومبلی شکست دهد تا آبی اناری‌ها اولین افتخار اروپایی خود را کسب کرده باشند. بارسلونا هم اکنون پنج جام اروپایی را در ویترین افتخارات خود می‌بیند اما قطعاً اولین آنها بسیار ویژه بوده است. کومان بعد از آن مسابقه رسانه ها گفت: " به ثمر رساندن گل سرنوشت‌ساز در مسابقه فینال بسیار شگفت انگیز است."

البته این اولین باری نبود که رونالد کومان موفق شده بود فاتح رقابت های اروپایی شود. او پیش از این و در فصل ۸۸-۱۹۸۷ نیز به این مهم دست یافته بود. او همچنین با بارسلونا چهار قهرمانی لالیگا، سه سوپرجام اسپانیا، یک کوپا دل ری و یک سوپرجام یوفا را هم بالای سر برد.

سرمربی حال حاضر بارسلونا که در تیم رویایی یوهان کرویف یک مهره غیرقابل انکار بود حالا این وظیفه را برعهده دارد که بارسلونا را به روزهای خوش گذشته بازگرداند.

کومان از زمان پایان دوران بازی در سال ۱۹۹۷ مربیگری در تیم های زیادی را تجربه کرده پس از شروع کار به عنوان دستیار در هلند و بارسلونا هدایت چهار تیم بزرگ کشور خود یعنی آژاکس، آیندهوون، فاینورد و آلکمار را بر عهده گرفت و همچنین در تیم هایی نظیر اورتون، ساوتهمپتون، والنسیا و تیم ملی هلند نیز مربیگری کرد. در واقع همه اینها نشان می‌دهد که کومان در حال حاضر از تجربه کافی برای موفقیت با بارسا برخوردار است.

آخرین دوران سرمربیگری رونالد کومان پیش از حضور در بارسا، به تیم ملی کشورش یعنی هلند اختصاص داشت. او در تیم ملی هلند با هافبک حال حاضر بارسلونا یعنی فرانکی دی یونگ کار کرد و حالا این اتفاق در بارسلونا نیز رخ خواهد داد. از طرفی این سرمربی تجربه کار با لیونل مسی را در کارنامه خود به ثبت خواهد رساند که می تواند برای او بسیار جالب باشد. فوق ستاره آرژانتینی پیش از این از رکورد گلزنی ضربات آزاد که در اختیار رونالد کومان بود عبور کرد و خود این هلندی نیز از این موضوع ابراز خوشحالی کرده بود.

کومان به رئیس باشگاه بارسلونا یعنی جوزپ بارتومئو نیز گفته بود که لیونل مسی را ستون تیمش تلقی می کند و می خواهد به همراه او در کنار بازیکنان دیگر با این تیم به موفقیت برسد.

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگا laliga
This Content Is Provided By Laliga In Partnership With Varzesh۳

تگ ها


رونالد کومان تیم‌ ملی هلند بارسلونا