کومان: هیچ گلایه ای از لیونل مسی ندارم

رونالد کومان می گوید لیونل مسی با فراموشی اتفاقات تابستان خودش را وقف تیم کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، رونالد کومان شروعی بسیار خوب با بارسلونا داشته و پس از دو پیروزی پرگل ۴-۰ و ۰-۳ بر ویارئال و سلتا فردا در نوکمپ پذیرای سویاست. سرمربی هلندی خوشبین است که با روحیه بالای تیمش بتوانند سه امتیاز را کسب کنند.

کومان در نشست خبری این بازی گفت:« می دانیم که سویا تیم قدرتمندی است و سودای قهرمانی دارد. آنها مربی بزرگی مثل لوپتگی هم دارند. بازی سختی خواهد بود ولی ما آماده ایم. بازی در خانه هم به سود ماست و به پیروزی ایمان داریم.»

کومان در مورد موج انگیزه و شور و اشتیاق در تیمش گفت:« ۵ هفته است کنار هم تمرین می کنیم و سیستم بازی تیم هم عوض شده است. این تغییر بزرگی است و به زمان نیاز داریم تا خودمان را با آن وفق بدهیم. خوب تمرین می کنیم و این در زمین نیز مشخص است. برابر سلتا یک نیمه ده نفره بودیم ولی از تلاش و انگیزه تیمم به وجد آمدم.»

تلاش برای جذب اریک گارسیا:« تا دوشنبه فرصت جذب بازیکن داریم و روزهای اندکی باقیمانده است. می خواهیم اریک گارسیا را جذب کنیم و چیز بیشتری نمی توانم اضافه کنم. دیروز گواردیولا هم تایید کرد که اریک می خواهد برای ما بازی کند و امیدوارم بتوانیم او را به خدمت بگیریم هرچند می دانم شرایط مالی باشگاه مطلوب نیست. در نهایت مطمئن نیستم که بتوانیم انتقال او را نهایی کنیم.»

وضعیت دمبله:« در تیم سطح رقابت خیلی بالاست و در مورد قضیه دمبله، ماندن یا رفتنش نمی توانم چیز زیادی بگویم. همیشه منافع تیم برایم مهمتر است و سعی می کنم بهترین بازی را از تیمم بگیریم و هر تغییری نیز در همین جهت است.

اگر پِدری گونزالس در دو بازی اخیر در نیمه دوم وارد زمین شد حتما شایسته اش بوده و در تمرینات این لیاقت را به دست آورده است. ترینکائو نیز به همچنین. دمبله بیشتر در عمق بازی می کند و به کارهای دفاعی کمک زیادی نمی کند. با او در مورد آینده اش حرف نزده ام و قضیه رفتن یا ماندن به خود بازیکن ارتباط دارد. تا زمانی که با ما باشد، روی او حساب می کنم.»

لیونل مسی:« لئو خیلی خوب تمرین می کند و در دو بازی اخیر، تمام انرژی اش را در زمین گذاشت. هیچ گلایه ای از مسی ندارم و او به عنوان کاپیتان کمک بزرگی برای تیم است و یک وزنه بزرگ محسوب می شود. او خودش را وقف تیم کرده و برای من همیشه بهترین بازیکن دنیا بوده و خواهد بود.»

سرجینیو دست برابر سویا:« نمی دانم شرایط حضور در فهرست را دارد یا خیر. فعلا در حال اخذ مجوز بازی او هستیم. فردا لیست می دهم و از الان نمی توانم بگویم که با ما خواهد بود یا خیر. او بازیکن خوب و مفیدی است و در ۱۹ سالگی تجربه بالایی دارد.»

قرعه لیگ قهرمانان و هم گروهی با یوونتوس، دیناموکیف و فرانس واروژ:« باید خوشحال باشیم. ما در هر بازی برای برد به زمین می رویم. ما و یوونتوس شانس های اول صعود هستیم و باید برای هر بازی به خوبی خودمان را مهیا کنیم. در مجموع نمی توانیم از این قرعه راضی نباشیم.»

جذب مهاجم:« در دفاع و حمله بازیکن می خواهیم. در حمله بازیکن خوب زیاد داریم ولی هرچه رقابت بالاتر برود، به سود تیم خواهد بود.»

تگ ها


رونالد کومان لیونل مسی عثمان دمبله بارسلونا