کومان: چه ببریم چه ببازیم به آینده‌ام فکر نمی‌کنم

بارسلونا در صورت پیروزی برابر اتلتیک بیلبائو در فینال کوپا دل ری، می تواند نخستین جام این فصل حود را به دست بیاورد و رونالد کومان، سرمربی این تیم، می گوید که اهمیتی به شایعات درباره آینده اش نمی دهد....

به گزارش "ورزش سه"، یک خداحافظی تلخ با چمپیونزلیگ پیش از رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی و نمایشی خنثی و بی جان در شکست برابر رئال مادرید در ال کلاسیکو بسیاری را به این نتیجه رساند که آینده کومان در بارسا به هیچ وجه تضمین شده نیست. اما سرمربی هلندی بارسا پیش از شرکت در فینال کوپا دل ری می گوید که فارغ از بردن یا باختن تیمش، می داند قرار است چه اتفاقی بیافتد.

رونالد کومان، سرمربی بارسلونا، معتقد است که پیشرفی که کاتالان ها در طول چند ماه گذشته کرده اند فوق العاده بوده است و افزوده که او نگران آینده اش در نوکمپ نیست و به آن فکر نمی کند. در ابتدای این فصل کومان و بارسا تنها سایه ای از این تیمی بودند که قرار است روز شنبه برابر اتلتیک بیلبائو در فینال کوپا دل ری به میدان برود و امید دارد نخستین جام این فصل را به چنگ بیاورد.

فینال کوپا دل ری البته ممکن است آخرین فرصت بارسا برای به دست آوردن یک عنوان قهرمانی در این فصل باشد.

کومان در پاسخ به پرسشی درباره آینده اش در بارسلونا گفت: "عجیب است که من باید به اینجور چیزها پاسخ بدهم. من قبل از بازی هم می دانم که اگر ببریم چه اتفاقی خواهد افتاد و اگر نبریم چه اتفاقی خواهد افتاد. ما ۱۹ بازی پیاپی داشته ایم و من باید به این سوالات پاسخ بدهم، باید بپذیرم اما با اینها موافق نیستم.

عجیب است، اما این شغل من است، می دانم که باید با این فشارها کنار بیایم و می دانم که چطور باید آنها را مدیریت کنم. ما در بسیاری چیزها پیشرفت کرده‌ایم. من چه در یک بازی پیروز شوم و چه شکست بخورم هرگز به آینده ام فکر نمی کنم."

بارسلونا ترکیبی دارد که در آن بازیکنان بسیار جوانی نیز حضور دارند، مخصوصا بازیکنانی که پیش از این به همراه این تیم برنده جام نشده اند. با این حال کلوپ معتقد است که بازیکنان باتجربه تیم قادر خواهند بود تا به جوانانی مثل سرجینو دست و پدری کمک کنند.

کومان افزود: "ما نیاز داریم تا همه فردا خوب بازی کنند. بازیکنانی هستند که تجربه دارند و در بسیاری از فینال ها بازی کرده اند و در بسیاری از فینال ها پیروز شده اند، آنها باید به بازیکنان جوان کمک کنند.

آنها باید از سوپرکاپ درس بگیرند و با بازی کردن در بازی های فینال تجربه بیاندوزند، هم با بردن در فینال ها و هم با شکست خوردن در آنها. از این راه است که به عنوان یک بازیکن به بلوغ می رسید. این مهمترین چیز است."

خوان لاپورتا، رییس بارسا، پیش از این به شکلی مثبت درباره کومان صحبت کرده بود، هر چند سرمربی هلندی معتقد است نیازی به تصدیق کسی ندارد.

کومان افزود: "من به این نیازی ندارم. ما با هم صحبت کرده ایم و او به من نشان داد که به من اعتماد دارد. اگر کسی بنویسد که آینده سرمربی در خطر است، لزومی ندارد که رییس باشگاه با نمایش اعتمادی که به من دارد به این ادعا پاسخ دهد.

من اولین کسی هستم که می فهمم لاپورتا چه فکر می کند. دراین باشگاه شما باید برنده جام های قهرمانی بشوید و با وجود تغییرات و وضعیت اقتصادی باشگاه، ما اینجا در فینال هستیم و می خواهیم برنده شویم. حدس و گمان ها اهمیتی ندارند."

تگ ها


رونالد کومان بارسلونا