کونته: اسکودتو را به خودم تقدیم می کنم

آنتونیو کونته، سرمربی اینتر، می گوید این تیم با جدیت و تلاش به اسکودتو دست یافته است....

به گزارش "ورزش سه"، اینتر در این فصل به سلطه یوونتوس بر فوتبال ایتالیا پایان داد و توانست با اقتدار کامل و بعد از کسب ۹۱ امتیاز به مقام قهرمانی رقابت‌های سری آ دست پیدا کند؛ اتفاقی که باعث شد آنتونیو کونته یک بار دیگر مهارت خود را در فتح جام‌های داخلی نشان دهد.

آنتونیو کونته در مصاحبه ای راجع به این موفقیت گفت: "من فکر می‌کنم این پایانی درست برای یک سال خارق العاده بود. حتی ما مقابل اودینزه نیز یک بازی زیبا را به نمایش گذاشتیم. من از بچه ها خواستم که این کار را انجام دهند و در مقابل اودینزه که در بازی رفت ما را متوقف کرد عملکرد خوبی داشتیم. این نشان می دهد که تیم ذهنیت درستی دارد و بچه ها می خواهند در همه مسابقات پیروز شوند.

ما ۹۱ امتیاز کسب کردیم و بیش از ۹۰ گل به ثمر رساندیم.  بهترین دفاع و دومین خط حمله برتر، به این معنی است که کار زیبا و مهمی انجام داده ایم."

کونته که پیش از این با یوونتوس اسکودتو و به همراه چلسی لیگ برتر انگلیس را فتح کرده بود در ادامه گفت: "قطعاً من این را در زمره دستاوردهای خود قرار می دهم چرا که اصلاً کار آسانی نبوده است. وقتی به اینتر آمدم خودم را تحت فشار قرار دادم زیرا آنها نیز مانند تیم‌های دیگر ۹ سال قهرمان نشده بودند و تنها یوونتوس را تماشا می کردند. ما تلاش کردیم و بعد از یک سال کاری باور نکردنی را انجام دادیم. کسب اسکودتو با اینتر و این نتیجه باورنکردنی من را راضی می‌کند. این به من نشان می‌دهد که جدیت و فداکاری تنها سلاحی است که می توانم داشته باشم.

من اسکودتو را به خودم تقدیم می کنم چرا که می دانم در این دو سال راه آسانی را طی نکردم. من باید همه چیز را از خودم دور می کردم و حتی مواقعی پیش آمد که به چیزهایی شک کردم اما نهایتاً قدرت خود را نشان دادم. همه ما و حتی خود من بسیار خوب بوده ایم."

تگ ها


اینتر میلان آنتونیو کونته