کونته: اینتر کارهای خارق‌العاده‌ای کرده است

آنتونیو کونته، سرمربی اینتر، می گوید پیروزی ۲-۰ برابر یووه اهمیت فوق العاده ای داشته و نراتزوری در این فصل کارهای خارق العاده ای کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، اینتر و یوونتوس در این فصل تا به اینجا سه بار با یکدیگر رو به رو شده اند و بیانکونری توانسته در مجموع دو بازی در کوپا ایتالیا نراتزوری را شکست دهد. این دو تیم فردا در ورزشگاه آلیانز بار دیگر با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

اینتر در این فصل برای نوزدهمین بار و پس از یازده سال قهرمان اسکودتو شد و کونته می گوید که پیروزی برابر یوونتوس در سری آ در سن سیرو نقطه عطفی برای او و شاگردانش بود.

کونته گفت: "بگذارید این را روشن کنم، وقتی با بهترین رو به رو می شوی، این امکان را داری تا متوجه سطح خودت شوی. شکست دادن تیمی که اسکودتو را ۹ سال پشت سر هم برده و فاصله ای عظیم بین خودش با دیگران ایجاد کرده، از جنبه اعتماد به نفس و آگاهی از توانایی های شخصی اهمیت زیادی برای من داشت.

آن بازی می توانست تاثیری مثل بومرنگ داشته باشد، ممکن بود دچار تکبر شویم و بیش از حد از توانایی خودمان مطمئن شویم، اما ما کارمان را خوب انجام دادیم و توانستیم از آن بازی به روش صحیح استفاده کنیم و به راه‌مان ادامه دهیم."

اینتر پس از کسب قهرمانی هم با دو پیروزی پیاپی برابر سمپدوریا و رم به راه خود ادامه داد و کونته قصد ندارد تا روز شنبه کمکی به پررنگ تر شدن امیدهای یووه برای رسیدن به جمع چهار تیم برتر و فصل بعد چمپیونزلیگ بکند.

اما سرمربی سابق یوونتوس می گوید که در ابتدا نبرد نزدیکی را بر سر قهرمانی در سری آ پیشبینی می کرد و معتقد است که اینتر امسال کار فوق العاده ای را به انجام رسانده است.

کونته افزود: "صادقانه بگویم من اصلا فکر نمی کردم که تعادل قدرت بتواند به این شدت پس از یک فصل تغییر کند. من رقابتی نزدیک بر سر قهرمانی را پیشبینی کرده بودم و در واقع همینطور هم بود، به جز اینتر که راه خودش را در پیش گرفت و به خط پایان رسید.

تنها یک تیم، تیم ما، کارهای خارق العاده ای انجام داده و خودش را از دیگر تیم ها جدا کرده است. ما کاری غیرمنتظره انجام داده ایم، همچنین شیوه انجام این کار نیز غیرمنتظره بود."

تگ ها


اینتر میلان آنتونیو کونته