کونته: فن دایک و لوکاکو را می خواستم

آنتونیو کونته، سرمربی سابق چلسی در مورد برنامه های خود در این تیم صحبت کرد....

به گزارش "ورزش سه"، آنتونیو کونته در اولین فصل حضور خود در چلسی موفق به کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر شد و در ادامه قصد داشت با جذب روملو لوکاکو و ویرژیل فن دایک به این روند ادامه دهد. اما این اتفاق رخ نداد و یک سال بعد آنتونیو کونته در شرایطی جنجالی از چلسی جدا شده تا در نهایت در تابستان سال ۲۰۱۹ هدایت نراتزوری را بر عهده گیرد.

آنتونیو کونته گفت: "من دو بازیکن را می خواستم و پس از قهرمانی در لیگ در فصل اول، بسیار بسیار به جذب این دو بازیکن نزدیک بودیم. یکی از این دو بازیکن روملو لوکاکو و دیگری ویرژیل فن دایک بودند و این دو نفر فاصله تا انتقال به چلسی نداشتند. ما هر روز با آنها در تماس بودیم و من اعتقاد داستم که با جذب این دو بازیکن، ۳۰ درصد کیفیت تیم ارتقا پیدا می کند.

من فکر می کنم شاید ما شتاب و تحرک لازم را برای رساندن چلسی در بالاترین سطح قرار دهیم و ماندن در موقعیت عالی از دست دادیم. حیف شد که این اتفاق رخ نداد، حالا روملو لوکاکو در لباس اینتر و فن دایک در ترکیب لیورپول نشان داده که ایده من درست بوده است.

مطمئنا اگر من سرمربی روملو می شدم داستان دیگری رخ می داد و روملو یک بازیکن فوق العاده بوده و فضای زیادی برای پیشرفت دارد. بعد از یک سال حضور در اینتر، او پیشرفت زیادی داشته و  می خواهد یاد بگیرد و من فکر می کنم من نیز آموزگار او هستم. اما او می تواند به پیشرفت خود ادامه داده و به یکی از بهترین مهاجمان جهان تبدیل شود."

تگ ها


ویرجیل فن دایک روملو لوکاکو اینتر میلان آنتونیو کونته لیورپول