کونته: مربی باید مانند یک خیاط باشد

آنتونیو کونته، سرمربی سابق چلسی، معتقد است که فرانک لمپارد می تواند به یکی از بهترین مربیان دنیا تبدیل شود....

به گزارش "ورزش سه"، لمپارد که سال ها ستاره آبی های لندن بود، در تابستان ۲۰۱۹ جانشین مائوریتزیو ساری روی نیمکت این تیم شد و علی رغم محرومیت از بازار نقل و انتقالات، تیمش در این فصل نمایش های قابل قبولی ارائه داد.


کونته که خود با چلسی توانست قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی را جشن بگیرد، معتقد است که لمپارد می تواند به دستاوردهای بزرگی در مربیگری برسد.
سرمربی فعلی اینتر به اسکای اسپورتس گفت:" فکر می کنم فرانک واقعا خوب کار کرده است. این دومین تجربه او بعد از دربی کانتی است؛ مربیگری در یک باشگاه بزرگ آسان نیست. فکر می کنم او مهارت و توانایی تبدیل شدن به یکی از بهترین مربیان دنیا را دارد. او باید به همین شیوه ادامه بدهد و من برایش در ادامه مسیر حرفه ای اش بهترین ها را آرزو می کنم."


کونته در فصلی که با چلسی قهرمان لیگ برتر شد، بعد از شکست ۳-۰ تیمش مقابل آرسنال، آرایش تیمش را به ۳-۴-۳ تغییر داد و پس از آن تیمش با ۱۳ برد پیاپی، توانست به مدعی اصلی قهرمانی تبدیل شود و در نهایت قهرمان فصل ۱۷-۲۰۱۶ لیگ برتر شدند.
او در مورد این تصمیم گفت:" فکر می کنم آن لحظه تعیین کننده ای برای من و تیمم بود. ما مقابل آرسنال شکست خوردیم و در دیدار پیش از آن هم به لیورپول باختیم. وقتی در یک باشگاه بزرگ کار می کنید و در دو دیدار پیاپی شکست می خورید، لحظه راحتی برای شما و باشگاه نیست.


اما این لحظه مهمی برای بود زیرا من تصمیم گرفتم سیستم تیم را تغییر بدهم و با آرایش ۳-۴-۳ یا ۱-۲-۴-۳ بازی کنیم، با ادن هازارد، ویلیان یا پدرو، پشت سر دیگو کاستا و سه بازیکن در خط دفاعی. فکر می کنم این لحظه مهمی بود و آنجا بود که ما شانس مان را برای قهرمانی افزایش دادیم. مربی باید مانند یک خیاط باشد و مناسب ترین اندازه را برای تیمش پیدا کند."

تگ ها


اینتر میلان آنتونیو کونته