کونسیسائو: برای شکست یوونتوس هر کاری می کنیم

سرمربی پورتو می گوید که بازی های فشرده پورتو باعث شده است تا بعضی از بازیکنان این تیم دچار آسیب دیدگی شوند....

به گزارش "ورزش سه"، دور برگشت از مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا، فردا شب آغاز می شود که در یکی از این دیدارها یوونتوس در استادیوم آلیانز میزبان پورتو خواهد بود. شاگردان کونسیسائو به لطف گل های طارمی و مارگا موفق شدند قهرمان ایتالیا را شکست دهند و اکنون به دنبال متوقف کردن این تیم و صعود به مرحله بعدی هستند.


سرجیو کونسیسائو در کنفرانس خبری قبل از دیدار فردا شب گفت که اطلاع دارد یوونتوس برای قهرمانی در این رقابت ها سرمایه گذاری کرده ولی آنها هر کاری انجام می دهند تا فردا موفق شوند به مرحله بعد صعود کنند.

* تفاوت میان بازیکنی و مربیگری؟


من تمام تلاشم را به عنوان مربی پورتو خواهم کرد. من به عنوان بازیکن هم بازی کرده ام و تقریبا ۱۰ سال است که مربی هستم. سابقه ام به عنوان بازیکن هیچ ارتباطی به کارم به عنوان مربی ندارد. من دوست ندارم خودم را با کسی مقایسه کنم. من خودم هستم و راه خودم را می روم. امیدوارم که بتوانم بهترین کاری که می توانم را انجام دهم و از این مرحله عبور کنیم.

* تفاوت بازی در دراگائو یا در تورین؟


چه در داخل خانه و چه در خارج از خانه، ما به یک شکل برای این بازی آماده می شویم. در دو بازی اخیر خانگی خود مقابل اسپورتینگ و براگا به آن شکلی که مدنظرمان بود نتیجه نگرفتیم ولی این مسئله بخاطر این نیست که ما در بازی های خارج از خانه احساس راحتی بیشتری داریم. ما تیم بزرگی هستیم و بازی در خانه نیز فاکتوری است که در صورت حضور تماشاگران می تواند یک امتیازی برای تیم باشد اما از نظر آماده سازی ما برای حضور در بازی، برای همه مسابقات به یک شکل است.

* عملکرد یوونتوس و پیرلو در ایتالیا؟


دیدار با لاتزیو را دیدم. بازی خیلی جالبی بود. علی رغم اینکه یوونتوس بازی را خوب آغاز نکرد، اما آنها شرایطشان را تغییر دادند و همیشه با توجه به پتانسیلی که در تیم دارند، حریف قدرتمندی محسوب می شوند.

* بازگشت به ایتالیا؟


من می خواهم یک بازی دیگر در لیگ قهرمانان اروپا روی نیمکت تیمم باشم و این مسئله جذابی است. درست است که ایتالیا در دوران حرفه ای من کشوری خیلی مهمی بوده است اما این مسئله برای این بازی اهمیتی ندارد. من می توانم درباره اولین بازی رسمی ام در ایتالیا صحبت کنم که در تورین موفق به شکست یوونتوس شدیم که من گل دوم تیمم را به ثمر رساندم اما برای این بازی ما تمرکز کاملی داریم.

* قدرت پرسینگ یوونتوس؟


یوونتوس قدرت انجام این کار را دارد. آنها رونالدو بهترین بازیکن جهان را مقابل لاتزیو روی نیمکت داشتند اما با این حال موفق شدند به پیروزی دست پیدا کنند. آنها نشان دادند که قدرت فوق العاده ای دارند و ما باید مراقب تیم خودمان باشیم، سازماندهی داشته باشیم و برای این بازی با تمام قدرت آماده شویم و با یوونتوس بجنگیم.

* بازیکنان مصدوم و محروم پورتو؟


امروز امبمبا با تیم تمرین کرد و ما می توانیم از او استفاده کنیم اما در خصوص پپه و کرونا تردید وجود دارد و باید به بازی نزدیک شویم تا ببینیم که چه تصمیمی می توانیم بگیریم. گروجیچ از ناحیه پا مصدوم شده است. او پیشرفت هایی داشت ولی نمی توانم بگویم که او می تواند بازی کند یا خیر.

* بازی بدون تماشاگر؟


سالهاست که طرفداران پورتو را می شناسم و نیازی ندارند تا شور و هیجانشان را اثبات کنند. زمانی که وارد این باشگاه می شوید، شور و هیجان تماشاگران را احساس می کنید و این حس بسیار قوی است. وقتی که شما وارد این باشگاه می شوید، کسی به شما نمی گوید صبح بخیر بلکه می گویند حالا وقت بردن است و من هم سالها به عنوان یک پسر بچه طرفدار پورتو بودم.

* شرایط پورتو مقابل یوونتوس؟


بازی های فشرده ای داشتیم و بعضی از بازیکنان ما بیش از اندازه بازی کردند و به همین خاطر است که شرایط فیزیکی بعضی از آنها شاید مناسب نباشد اما کار من به عنوان مربی این است که راه حلی برای این مسئله پیدا کنم. ما می خواهیم به مرحله بعد صعود کنیم و می دانیم که یوونتوس برای این بازی به بعضی از بازیکنانش مقابل لاتزیو استراحت داده بود و بعضی از بازیکنان مهمش مانند کوادرادو، بونوچی و کیه لینی به این بازی می رسند. به هر حال بازی یازده در مقابل یازده برگزار می شود و تاریخچه پورتو در این رقابت ها بسیار غنی است. ما مقابل تیمی قرار می گیریم که در سالهای اخیر به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسیده است و برای قهرمانی در این رقابت ها سرمایه گذاری کرده اند. پس باید به عنوان یک تیم تمام تلاشمان را انجام دهیم تا به پیروزی برسیم. می دانیم که دیدار دشواری است ولی ما هر کاری که شده انجام می دهیم تا به مرحله بعد صعود کنیم.

تگ ها


پورتو