کونسیسائو: حذف یووه در تاریخ پورتو ماندگار خواهد شد

سرجیو کونسیسائو، سرمربی پورتو، پس از حذف یوونتوس در مرحله یک هشتم نهایی چمپیونزلیگ آن هم با تیمی ده نفره، می گوید که این بازی در تاریخ باشگاه ماندگار خواهد شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پیروزی ۲-۱ پورتو در بازی رفت در ورزشگاه دراگائو، در تورین با دبل فدریکو کیه زا و پنالتی سرجیو اولیویرا، بی اثر شد تا کار به وقت‌های اضافه کشیده شود. اما در حالی که در دقیقه ۵۴ بازی مهدی طارمی پس از دریافت دومین کارت زرد از زمین بازی اخراج شد، شاگردان کونسیسائو توانستند با زدن یک گل دیگر در وقت های اضافی بازی، با توجه به گل زده بیشتر در خانه حریف به مرحله بعد صعود کنند و گل برتری آدریان رابیو نیز برای شاگردان پیرلو کارساز نبود.

کونسیسائو گفت: "این بازی ها در تاریخ باشگاه ماندگارند. بازیکنان با شور و تعصبی که داشتند هواداران ما را سربلند کردند. بازیکنان توانستند به عصاره حقیقی و DNA باشگاه پورتو دست پیدا کنند. عزم راسخ و روحیه از خودگذشتگی آنها من را واقعا تحت تاثیر قرار داد.

من گروهی از بازیکنان شجاع و جسور دارم که آنچه را که می خواستیم به بهترین شکل در زمین پیاده کردند، آن هم برابر تیم بزرگی مثل یوونتوس که بازیکنان بسیار سطح بالایی دارد. ما خیلی سختی کشیدیم اما برای یوونتوس هم مشکل ایجاد کردیم.

تبریک به بازیکنانم، آنها کار فوق العاده ای کردند. بعد از اخراج طارمی ما DNA پورتو را نشان دادیم. هرگز دست از باور خود نکشیدیم و این DNA حقیقی تیم پورتو است."

کونسیسائو در پاسخ به این سوال که قبل از رفتن به وقت  های اضافه راجع به چه چیزی با بازیکنان صحبت کرده است، گفت: "من به آنها گفتم که حتما لازم است کمی بیشتر از هر کدام‌شان نیرو و انرژی بگیریم. در این موقعیت ها است که ما چنین توانایی و قدرتی را پیدا می کنیم."

تگ ها


پورتو فوتبال جهان فوتبال