کوپاآمریکا/ بخش دوم؛ سه‌گانه کی‌روش، مسی و قطر

معرفی تیم‌های حاضر در گروه دوم کوپا آمریکا....

آرژانتین: ناکام همیشگی کوپا آمه‌ریکا در گروه دوم قرار داد.آرژانتینی‌ها در ۵ دوره اخیر ۴ بار در فینال شکست خورده‌اند و در یک‌باری که در فینال نبوده‌اند هم میزبان بودند تا بیشتر لایق لقب ناکام باشند! سرمربی این تیم، اسکالونی می‌خواهد پس از ۲۶ سال آرژانتین را به قهرمانی برساند و به همین دلیل دست به دامان مسی شده تا او به تیم ملی برگردد. ترکیب آرژانتین مانند همیشه پر از ستاره است اما مانند همیشه، خط دفاع پاشنه آشیل این تیم است. اسکالونی کارنامه چندان موفقی ندارد اما ناکامی‌های آرژانتین باعث شده هواداران انتظار کمی از آن‌ها داشته باشند. شاید همین انتظار کم باعث موفقیت آلبی سلسته شود و شاید آن‌ها باید باز هم انتظار بکشند تا دوره‌ بعد که در آرژانتین و کلمبیا برگزار می‌شود باعث شکستن طلسم دو دهه قهرمان نشدن آن‌ها شود.
کلمبیا: برای فوتبال‌دوستان ایرانی، دیدن بازی‌های کلمبیا جزو هیجان انگیزترین اتفاقات جام است. کارلوس کی‌روش به عنوان سرمربی جدید این تیم پس از ۶ ماه، برخلاف دوران حضور در ایران دست به جوانگرایی خاصی نزده است. نقطه قوت کلمبیا می‌تواند خط حمله بسیار خطرناک شامل دوان زاپاتا، خامس رودریگز، فالکائو و کوادرادو  باشد. کسی از تیم‌کی‌روش انتظار قهرمانی ندارد اما کلمبیایی‌ها یک‌بار در سال ۲۰۰۱ و در حالی که میزبان بودند قهرمان شده‌اند.
پاراگوئه: صاحب ۲ عنوان قهرمانی در کوپا آمه‌ریکا این بار ناشناخته‌تر از قبل پای به رقابت‌ها می‌گذارد. ادواردو بریزوی آرژانتینی که هدایت پاراگوئه‌ای‌ها را بر عهده دارد هیچ ستاره‌ای در تیم خود ندارد و شاید تنها بازیکن نام‌آشنای پاراگوئه برای فوتبال‌دوستان خوان ایتوربه باشد که سابقه بازی در رم را دارد. با توجه به حضور آرژانتین و کلمبیا، پاراگوئه‌ای‌ها امید دارند تا به عنوان یکی از برترین تیم‌های سوم به مرحله بعد صعود کنند.
قطر: مهمان ناخوانده جام را که به دلیل کمبود تیم‌های حاضر در قاره و البته عدم امکان دعوت از کشورهایی مثل مکزیک، ایالات متحده، کاستاریکا و ... در کوپا آمه‌ریکا حضور دارد، اصلا دست کم نگیرید. فلیکس سانچز، با آمیزه‌های لاماسیایی خود توانست ستاره‌ای به نام معز علی را به فوتبال آسیا معرفی کند. شاکله اصلی قطری‌ها از بازیکنان السد و الدحیل تشکیل شده و آن‌ها تنها ۲ بازیکن بالای ۳۰ سال در لیست خود دارند. آن‌ها نمی‌توانند قهرمان شوند اما می‌توانند مانند قهرمانی در جام ملت‌های آسیا، در کوپا آمه‌ریکا هم چشم‌ها را به خود خیره کنند.

بیشتر بخوانید:

کوپاآمریکا/ بخش اول؛ امپراتوری برزیل در ساده‌ترین گروه

 

تگ ها


کوپا آمه‌ریکا یادداشت اختصاصی یادداشت‌های اختصاصی کوپا آمریکا لیونل مسی UEFA Champions League Copa America فوتبال