کوپاآمریکا/ بخش سوم؛ ژاپن در سرزمین عجایب

معرفی تیم‌های حاضر در گروه سوم کوپاآمریکا...

اروگوئه: افسانه اسکار تابارز کماکان در این کشور ادامه دارد. پیرمردی که با عصا حرکت می‌کند، اما در کوپا چهاردهمین سال حضورش روی نیمکت اروگوئه را تجربه می‌کند. پیرمرد یکبار در سال 2011 اروگوئه را قهرمان کرده و شاید برای آخرین بار این فرصت را داشته باشد تا با یک قهرمانی دیگر از نیمکت اروگوئه جدا شود. به فهرست بازیکنان اروگوئه نگاه کنید؛ دیگو گودین، خیمنز، بنتاکور، وچینو، لوکاس توریرا، فدریکو والورده، ادینسون کاوانی و لوئیز سوارز. داشتن چنین ترکیبی هر اتفاقی را ممکن می‌کند. خبر خوب برای مردم اروگوئه رسیدن لوئیز سوارز بعد از مصدومیت طولانی‌مدت به این تورنمنت است. فوتبال درگیرانه و خشن اروگوئه همیشه از آنها چهره یک تیم سختکوش و قلدر ساخته است. تیمی که اصلا بعید نیست امسال همه را شگفت‌زده کند. هرچند منفور بودن آنها در برزیل یک امتیاز منفی به حساب می‌آید.

ژاپن: ژاپنی‌ها بعد از حضور ستاره‌های فوتبالشان در کارتون فوتبالیست‌ها در برزیل و حضور در لیگ این کشور، از چندسال پیش بنای حضور به عنوان مهمان در کوپاآمه‌ریکا را هم گذاشته‌اند. اتفاقی که یکجورهایی ناجی این تورنمنت هم شده و مشکل تعداد کم کشورها در کوپا را حالا با قطر و ژاپن جبران کرده‌اند. هاجیمه موریاسو، بعد از نمایش قابل قبول در جام ملتهای آسیا کماکان روی نیمکت سامورایی‌هاست و در فهرست این تیم نام 8لژیونر به چشم می‌خورد. کاواشیای 33ساله از استراسبورگ، ناکایاما (زوله)، تاکورا (خرونینخن)، اوئدا (بروژ)، شیباساکی(ختافه)، ایتو (هامبورگ)،ناکاجیما (الدحیل) و تامیاسو(سن ترویدن) لژیونرهای ژاپن هستند. تیمی که تنها 5بازیکن بالای 23سال دارد و باقی تیم همه جوان هستند.

شیلی: سرخپوستها در دو دوره اخیر کوپا قهرمان بوده‌اند؛ هر دوبار هم لئو مسی و همتیمی‌هایش قربانی شیلی بوده‌اند. اما طی یکی دو سال اخیر شیلی فرم خوبی را تجربه نمی‌کند. آنها حتی به جام جهانی 2018 هم نرسیدند و از سال گذشته، رینالدو روئدای کلمبیایی را به عنوان سرمربی انتخاب کرده‌اند که تجربه هدایت هندوراس، کلمبیا و اکوادور را هم در کارنامه‌اش داشته است. الکسیس سانچز و آرتورو ویدال تنها ستاره‌های باقیمانده از نسل طلایی شیلی هستند. ستارههایی که البته سال خوبی را پشت سر نگذاشتند و الکسیس سانچز در یونایتد در بدترین فرم دوران فوتبالش قرار داشت و ویدال هم فرصت زیادی برای بازی در ترکیب بارسلونا پیدا نکرد. به نظر می‌رسد شیلی هم با پایان یک نسل طلایی، باید منتظر سقوط باشد.

اکوادور: تنها دوبازیکن از تیم اکوادور خارج از قاره آمریکا بازی می‌کنند؛ آرتورو مینا که در مالاتیاسپور ترکیه بازی می‌کند و کریستین رامیرز که بازیکن کراسنودار روسیه است. باقی ستارههای تیم بومی اکوادور در لیگ آمریکا و مکزیک بازی می‌کنند. هرنان داریو گومز، سرمربی کلمبیایی که پاناما را به جام جهانی 2018 برد، حالا در انتظار خلق یک شگفتی دیگر با اکوادور در کوپاآمه‌ریکاست.

 

بیشتر بخوانید: 

کوپاآمریکا/ بخش اول؛ امپراتوری برزیل در ساده‌ترین گروه

کوپاآمریکا/ بخش دوم؛ سه‌گانه کی‌روش، مسی و قطر

تگ ها


کوپا آمه‌ریکا شیلی اکوادور اروگوئه ژاپن یادداشت اختصاصی کوپا آمریکا UEFA Champions League فوتبال